fbpx

10 принципів щасливого життя, про які слід сказати дитині

Ми вчимося тільки на своїх помилках. Але, розповідаючи дітям про власний досвід, даємо їм відчуття впевненості і захищеності, – переконує психолог Мія фон Ша.

Досвід батьків не може замінити власний досвід і кожен повинен набити свої гулі в цьому житті. Але ці принципи можуть допомогти дітам вибрати правильний шлях.

1. ТИ ГІДНИЙ ЛЮБОВІ

Неважливо, що ти робиш або не робиш, завжди є люди, які тебе люблять. І це незмінно.

2. ЗНАЙ, ЩО ТИ ПРИЙШОВ В ЦЕЙ СВІТ НЕ ВИПАДКОВО

Ти з’явився тут не випадково. Твоя поява змінить цю планету. Але не варто шукати свою єдину мету. Вона змінюється протягом життя. Довіряй собі і роби те, що наповнює тебе радістю і енергією. Не дозволяй нікому вказувати тобі, чим займатися. Не намагайся бути таким, як інші. Твоя головна місія – бути собою.

3. МАЙ НА УВАЗІ: В КОЖНІЙ ЛЮДИНІ Є І ХОРОШЕ, І ПОГАНЕ, І ЦЕ НОРМАЛЬНО

Часом ти будеш надзвичайно неслухняним, але іноді – дуже поступливим. Сьогодні сумним, а завтра веселим. Ти будеш енергійним і ледачим, грубим і ввічливим, тихим і гучним, жадібним і щедрим, співчуваючим і відстороненим. Кожна людина виткана з протиріч.

4. НЕ ЗАБУВАЙ, ЩО У ВСЕСВІТІ ВСЕ ЗБАЛАНСОВАНО

Кожен з нас – крупинка у вселенській гармонії. Всі ми пов’язані між собою, і все, що ми робимо, має сенс.

5. БУДЬ ВПЕВНЕНИЙ: У ТЕБЕ ЗАВЖДИ Є ВИБІР

Тільки ти можеш вирішити, буде твоє життя важким і нещасним чи радісним і повним любові. Навчися оцінювати можливості. У кожній негативній події є позитивне, так само як і в щасливих моментах завжди є щось не дуже гарне.

6. НЕ БІЙСЯ НЕГАТИВНИХ ЕМОЦІЙ

У кожного бувають важкі часи. Але злість, сварки, критика і навіть депресія допомагають стати кращим. Коли підступають негативні емоції, не намагайся від них сховатися. Зупинись, відчуй їх, і вони пройдуть. Задумайся, чому ці емоції з’явилися в твоєму житті в цей момент.

Негативні емоції – сигнали мозку про те, що ми живемо неправильно. Наприклад, забуваємо про свої інтереси, щоб відповідати очікуванням рідних, або, навпаки, змушуємо близьких підлаштовуватися під свої уявлення.

7. ЗАВЖДИ ДУМАЙ ПРО СЕБЕ

Ми можемо дати іншим тільки те, що є у нас. Якщо людина не може бути добрим і щедрим по відношенню до себе, він не зможе дати нічого доброго оточуючим. Якщо ти дбаєш про себе, прислухаєшся до себе, не боїшся відхиляти пропозиції, які йдуть врозріз із твоїми переконаннями, ти наповнюєшся світлом, енергією і любов’ю і позитивно впливаєш на простір і людей навколо.

8. НЕМАЄ НІЧОГО ТАКОГО, ЩО ТИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ РОБИТИ

Ти прийшов у цей світ не тому, що комусь щось винен. Ти тут, щоб насолоджуватися життям і слухати своє серце. Ти міняєш світ своєю присутністю. Будь обережний зі словами «повинен» і «зобов’язаний». Якщо ти зловиш себе на тому, що вимовляєш одне з них, зупинись. Ці слова – знак того, що ти підпорядковуєш своє життя комусь іншому і робиш те, що цей хтось вважає за потрібне і важливим. Іди своїм шляхом і не заважай іншим людям йти своїм.

9. НЕ ПРИЙМАЙ ТЕ, ЩО СКАЗАЛИ ЛЮДИ, БЛИЗЬКО ДО СЕРЦЯ

Що б ти не думав і не робив, завжди знайдуться ті, хто тебе підтримає, і ті, хто буде проти. Цінуй тих, хто тебе хвалить і готовий допомогти, і прислухайся до критики, але роби так, як вважаєш за потрібне.

10. НІЧОГО НЕ БІЙСЯ

Усе, що відбувається, допомагає рости. Важливо не боятися, а приймати всі зміни і знаходити в них користь. Пам’ятай про свою унікальність. Люби себе, людей і своє життя.

Читайте також: Молодий водій автобуса дав усім пасажирам урок. Те, що він зробив, просто захоплює!

Джерело.

You cannot copy content of this page