11 серпня – Різдво святителя Миколая Чудотворця – про що слід помолитися

Чи асоціюється у вас сьогоднішній день і серпень зокрема зі святим Миколаєм Чудотворцем? Ні? А дарма: саме 11 серпня в багатьох церквах відзначають Різдво (тобто народження) святого Миколая-Угодника. Свято це поки що неофіційне й недостатньо відоме широкому загалу вірян.

На сьогодні християни святкують лише три Різдва: Спасителя, Богородиці та Іоанна Предтечі, але цілком можливо, що до них невдовзі додасться й Різдво Миколая Чудотворця, архієпископа Мір Лікійських.

Як відомо, Миколая вшановують (цілком офіційно) двічі на рік: 22 травня (перенесення мощей) і 19 грудня (блаженне успіння). Особливо урочистим є «зимовий Миколай», який збігається з новорічними святами. Звісно, ані точної, ані приблизної дати народження святого Миколая не існує – тільки рік, і то – теж приблизний. А народився майбутній святий у місті Патара (Лікія, нині територія Туреччини).

Також цього дня Церква вшановує (цілком офіційно) пам’ять мученика Каллиника Кілікійського, котрий жив у ІІІ-ІV століттях. В народі його ім’я стійко пов’язували з калиною. На цю пору калина була ще зеленою, але все одно за ягодами передбачали: якщо вони були ще геть зеленими – осінь буде пізня і суха, а якщо вже встигли пристигти – ранньою і дощовою.

Іменинники сьогодні Михайло, Костянтин, Данило, Анатолій, Олексій, Серафима.

«Що день грядущий нам готує?» Ніхто того не знає, й знати не може. Проживеш – тоді й побачиш, тоді й дізнаєшся. Але зорі та Місяць все ж впливають «на загальну картинку» людського життя-буття, так само як і на все суще на планеті Земля. Сьогодні 19-ий місячний день з важкою енергетикою, який називають «сaтaнинським».

Не варто лякатися стрaшного слова, просто треба більше ніж зазвичай бути трішки уважнішим, обачнішим і добрішим. Сьогодні можна проводити не надто серйозні фінансові операції, продовжувати раніше розпочаті справи, але не затівати чогось кардинально нового і грандіозного – результат може вийти як у кривому дзеркалі. Уникайте нових знайомств і надмірного спілкування. Стригтися сьогодні не бажано, так само як і кудись далеко їхати, а от чистити кишківник – саме враз!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1919 та 1956 році: +8,4, а найтеплішим у 1992 та 2015 – 34,7.

Читайте також: 19 серпня – Преображення Господнє

Про що моляться

Миколі Чудотворцю моляться в самих різних життєвих випробуваннях, і, як свідчать люди, він скоро відгукується на молитву віруючих.

Миколі Чудотворцю моляться про подорожуючих (згадуючи, як святитель Микола силою молитви приборкав бурю, що розігралася на море, яка ледь не потопила корабель, на якому знаходився Чудотворець Миколай).

Моляться святителю Миколаю про благополучне заміжжя дочок (згадуючи, як святитель Миколай таємно пожeртвував дочкам розорився чоловіка грошей на придане, щоб вони могли вийти заміж).

Моляться святителю про позбавлення від голоду. Ще за життя Микола Чудотворець прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смeрті.

Немає строго обов’язкового списку справ, в яких треба молитися кожному святому. Тому святителю Миколаю, як і іншим святим можна молитися про допомогу у всіх важких ситуаціях.

11 серпня ви можете попросити святого Миколая про найпотаємніше, якщо, звичайно, вірите в Бога. І не сумнівайтеся – ваше прохання буде почута чудотворцем.

МОЛИТВА до Миколая Чудотворця

За допомогою цієї молитви Миколі Чудотворцю і вірі в чудо, яке вона здійснює, людина може зцілитися від невиліковної хвороби, уникнути бід, різко змінити свою долю на краще, відчути прилив нових сил, енергії і бадьорості.

Великий Угоднику і Святителю Божий Миколаю, Пастирю й Учителю всіх, хто з щирим молінням вдається до Твоєї допомоги.

Ти помагав тим, які до Тебе вдавалися, поможи і мені в усіх труднощах і потребах життя мого.

Коли прийде хвиля, де сила моя заслаба, труднощі, що стають на дорозі життя мого, завеликі для мене, Ти, Угоднику Божий, подай мені помічну Твою руку і стань мені на охорону, як ставав завжди тим, що в труднощах і небезпеках пам’ятали про Тебе.

Поблагослови мене Святительською Твоєю рукою, настав на стежку добру, запали в мені віру непохитну і моли Христа Бога, спастися душі моєї.

Амінь

Джерело.