fbpx

12 ознак токсичних батьків, які кaлiчaть пcиxіку власних дітей

Існують різні підходи до питання виховання підростаючого покоління. Але деякі батьки, часом самі того не усвідомлюючи, настільки отзнюють життя дітей, що можуть завдати їм серйозної шкоди своїми діями або, навпаки, відстороненістю.

Діти – це відображення своїх батьків. Саме від батьків малюки черпають моделі поведінки і реакції.

12 ознак токсичних батьків

Токсичні батьки багато критикують. Звичайно, ми маємо право вказувати дітям на їх помилки. Але якщо ми не визнаємо їх досягнень, то знецінюємо будь-які зусилля. Запам’ятайте: хвалити свою дитину потрібно завжди і скрізь. І немає нічого гіршого зарозумілої фрази: «Ой, ми тебе перехвалили».

Токсичні батьки жартують над дитиною, вказуючи на недоліки. «Ой, ти такий незграбний!» «Ти моя коровушка!» Начебто і не образливо, але коли це переростає в «переслідування», та ще й від дорослої людини. Соромно повинно бути! Одна жінка-психолог так пояснює грань між жартом і знущаннями: «Жарт – це до тих пір, поки іншому не прикро». Пам’ятайте про це.

Токсичні батьки залишають дитину наодинці з проблемою. «Справляйся сам зі своїми проблемами, ти хлопчик дорослий!» «Запам’ятай, синку, ми живемо в реальному світі». Зрозумійте, що немає нічого гіршого, ніж відмовити своїй дитині в допомозі, коли він про це так просить, тим більше пояснюючи це щирою турботою про.

Токсичні батьки засуджують дитину за вираження емоцій. Візьмемо, наприклад, цю поширену фразу: «Хлопчики не плачуть». Викиньте її та інші подібні зі свого лексикону назавжди. Запам’ятайте: дитині будь-якої статі необхідно час від часу висловлювати свої почуття, щоб вирости емоційно здоровою людиною. Забудьте про «бабусині» методи виховання, якщо ви хочете виховати щасливу і успішнуї людину.

Токсичні батьки звинувачують своїх дітей у всіх бідах. Зазвичай ображають дітей і звинувачують їх у всіх гріхах (і навіть своїх!) Ті батьки, які самі були позбавлені тепла і ласки в дитинстві. Навіть якщо це так, хто дав вам право переносити власні переживання на своїх дітей?

Токсичні батьки не виконують своїх обіцянок. Дане слово треба тримати. Завжди. І крапка. Особливо це стосується маленьких дітей, у яких тільки формується образ правильної поведінки. З підлітками складніше. Вони просто перестануть вам вірити і не чекатимуть нічого хорошого. А як інакше? Ви ж ніколи не виконуєте обіцянки.

Токсичні батьки маніпулюють дитиною за допомогою подарунків. Сподіваємося, що ви даруєте подарунки і даєте своїм дітям кишенькові гроші просто так. Без фраз, на зразок такої: «Якщо ти не станеш краще вчитися, ти залишишся без велосипеда в цьому році». Ні в якому разі не можна намагатися керувати дитиною за допомогою грошей і подарунків – це в корені невірна поведінка.

Токсичні батьки змушують дітей реалізовувати свої нездійснені мрії. Чи замислювалися ви про те, що у дитини може бути своя мрія, абсолютно відмінна від вашої? Буде дуже егоїстично нав’язувати йому свої переконання і цілі.

Токсичні батьки ставлять свої інтереси вище за все. Вони не зважають на думку дитини. Безумовно, батьки – головні в сім’ї. Але ви хоч раз запитували у свого сина чи дочки, чого вони хочуть? Куди поїхати відпочивати, як провести вихідні тощо? Поважайте їхню думку.

Токсичні батьки виховують «мовчанням». Цей абсолютно дитячий підхід з боку дорослого може нанести дитині справжню тpaвму. Не ігноруйте своїх дітей, постарайтеся промовляти кожну проблему і разом шукати шляхи її вирішення.

Токсичні батьки не поважають особисті кордону дитини. Ви постійно контролюєте дитинy і риється в його речах? Якщо мова йде про підлітків – це цілком природно викличе бунт. Дитина почне грубити, грубіянити і буде частіше проводити час поза домом.

Читайте також: “Ні, синку, тебе не заберуть цигани. І баби Яги не існує. І люблю я тебе навіть коли ти не слухняний” – найкращі слова мудрої мами

Токсичні батьки роблять дітей своїми боржниками. «Так я працюю на роботі по 12 годин на добу заради того, щоб тобі було, що їсти! Ти хоч раз сказав мені спасибі?» Знайома фраза? Вона боляче paнить почуття дітей. Не робіть із себе жepтву, а з власної дитини вічного боржника. Дивишся, і спілкування налагодиться.

Просто виключіть ці 12 помилок, і тоді у вас буде шанс виростити щасливу, успішного, сильного і мудрого людини, який стане вам справжньою опорою в старості.

Джерело.

You cannot copy content of this page