fbpx

16 вересня – День пам’яті Пісидійської ікони Божої Матері: що потрібно зробити і про що молитися

16 вересня православна церква згадує дива, що творила ікона Пісидійської Божої Матері. Чудотворний образ відомий був у місті Созополі, що на узбережжі Чорного моря, у Болгарії. Землі поселення є настільки древніми, що пам’ятали грецьких язичників, які молилися Зевсу і Аполлону.

Диво сталося у 7-8 столітті після Різдва Христового. Зображення Пречистої, що находилася в Созополі Писидійському монастирі почала мироточити. Помітили, що саме рукою Богородиця виливає.

Дивувало це зображення Діви Марії ще й даром зцілення: хромі ставали на ноги, незрячі бачили світ Божий, а німі молитвами починали розмовляти.

Тож 16 вересня церква не дарма згадує ікону. У цей день потрібно поводитися скромно без зайвих нарікань на долю. Найкраще буде для вашої душі – піти до храму та прочитати молитву до Непорочної. Жінкам варто на це свято покривати голову: вважалося, що це врятує від головних болів взимку. Брали з собою на службу також і діток – їм священнослужителі малювали хрестик миром на лобику.

Почніть також свій ранок з такої простої молитви:

“Царице моя Преблагая, Надіє моя Богородице! Заступнице сиріт і подорожніх Пристановище! Скорботних Радосте, ображених Покровительнице. Бачачи мою біду, бачачи мою скорботу, поможи мені як немічному, покермуй мною як подорожнім. Образу мою знаючи, розріши її, як бажаєш. Бо не маю іншої помочі, окрім Тебе, ані іншої заступниці, ані благої утішительниці, лише Тебе, о, Богомати, що збереже й покриє мене по віки віків. Амінь”

You cannot copy content of this page