19 серпня – Преображення Господнє: як потрібно провести цей день і чого не можна робити в жодному разі

Християни православної церкви шанують свято Преображення Господнього 19 серпня. Цей день входить в число 12 найбільш шанованих релігійних подій. У народі його називають Другим або Яблучним Спасом.

Повна назва свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Вона вважається третім, після Різдва та Великодня. У цей день православні християни вшановують день, коли на горі Фавор апостоли Петро, ​​Яків та Іван бачили благодатне Преображення Господа. Це був момент істини, що Ісус є Сином Божим.

Згідно з повір’ям, спустившись з гори, Ісус велів народу збирати яблука і освячувати їх у церкві.

До того ж, серпень – це період збору врожаю. Тому всі дари природи – фрукти, овочі та мед люди несли до церкви на свято Преображення Господнього. Наші предки святкували Яблучний Спас, подаючи на стіл щедре частування і страви з яблук: пироги, млинці, варення. Однак страви на столі повинні бути пісними – в цей час триває Успенський піст.

Також в цей день, відкушуючи перше яблуко нового врожаю, ворожили на майбутнє. Якщо плід був солодким – чекати благополуччя і достатку. Кислий – до ускладнень. Потрібно було їсти яблука з медом. З першим шматочком загадувати сокровенне бажання – енергія цього дня допоможе йому збутися.

Що не можна робити 19 серпня

Як і будь-яке інше релігійне свято, Преображення Господнє пов’язано з деякими заборонами. У цей день забороняється:

виконувати домашню роботу – шити, в’язати, прибирати;

лаятися, сваритися і лихословити – це може відвернути Божу благодать;

їсти яблука в поодинці – чим більше плодів ви розділите з оточуючими, тим краще.

19 серпня в храмах проходять Божественні літургії. У цей день прийнято молитися про зміцнення у вірі і позбавлення від гріхів.