23 лютого – день ікони Божої Матері “Вогневидна”: молитва цього дня, яка творить справжні дива

Перша згадувана в історичних документах ікона Божої Матері «Вогневидна» була написана в 1812 році. У православні ж святці її внесли трьома роками пізніше. Цим пояснюється, що в Православному молитовнику немає молитви, складеної спеціально для цього образу. Акафіст іконі Божої Матері «Вогневидна» також не існує. Тому перед цією іконою підносяться звичайні богородичні молитви.

Як і перед іконою Богоматері «Утамуй мої печалі», віруючі моляться біля лику Богоматері «Вогневидна» про заступництво і допомогу в будь-яких справах. Також перед цим образом просять зцілення, захисту від бід, допомоги під час народження діток, припинення війни і збереження життя воїнів.

Щира молитва матері біля ікони Богородиці «Вогневидна» творить чудеса. Записані свідчення сучасників, що діти, здоров’я яких просили перед цим образом, зцілювалися від найважчих хвороб.

Ось одна з особливо сильних молитов до Богородоці, її можна прочитати перед образом саме 23 лютого:

“Царице неба, Пресвята Діво Маріє! Оце я цілий(а) посвячуюся Тобі й віддаюся Тобі на службу. Віддаюся Тобі, Маріє для того, щоб я Тебе величав через усе своє життя, через цілу вічність.

Прийми мене за Свого слугу і не відкидай мене від Себе, хоч я на це не заслуговую. Мати моя предобра, я поклав(ла) усю свою надію на Тебе одну. Дякую Господеві, що у Своєму милосерді дав мені надію на Тебе. Правда, за ту ласку був(-ла) я невдячний(а), бо своїми гріхами прогнівив(ла) Твого Сина.

Але надіюсь, що через конечні заслуги Ісуса Христа безконечні заслуги й через Твоє заступництво дістану прощення.

Одне лише мене непокоїть: те, що знову можу втратити Божу ласку, бо ворог мого спасіння безупинно наступає на мене, намагається щоразу то новими спокусами відтягнути мене від Бога і від Тебе, Маріє.

Але нічого він мені не вдіє, коли Ти, Маріє візьмеш мене в свою опіку. То ж охороняй мене й не дозволь, щоб я знову образив(ла) Господа Бога.

О, ні моя Мати, знаю певно, що коли Ти будеш моєю охороною, то ніколи не втрачу ні своєї душі, ні неба, ні Бога свого. Цієї ласки бажаю, виєднай її для мене. Амінь”

Богородице Діво…(3 рази).