fbpx

23 лютого – день Ікони Божої Матері Вогневидна. Що варто зробити кожній жінці

Віруючі особливо люблять і шанують образ Пресвятої Богородиці – заступниці людей від усяких бід і нещасть. Молитва перед рідкісною іконою «Вогневидна» має своє значення і силу, особливо в цей день.

У православ’ї образу Божої Матері присвячено багато ікон, з різними ликами, кожна ікона наділена своїм особливим значенням і сенсом, у кожної є свій день шанування. Серед ликів Богородиці є широко поширені, побачити які можна практично у всіх храмах, наприклад, «Всіх скорботних Радість», «Неопалима Купина», «Семистрільна», «Невипивана Чаша», «Троєручниця», так і не дуже відомі зображення. До таких рідкісних ликів і належить ікона Божої Матері «Вогневидна», шанована у православних віруючих 23 лютого.

У самій назві цієї ікони відображається її особливість – лик Пресвятої Діви постає у вогняно-червоних тонах, символізуючи пролиту на хpeсті кpoв Христа в ім’я спокутування людських гріхів. Голову Богоматері покриває червонa хусткa, і все полотно ікони немов палає від кpивaвих фарб. Богородиця на іконі «Вогневидна» зображена одна, без немовляти Ісуса, її руки немов звільнені для того, щоб прийняти в свої обійми і захистити кожного з нас від усіх бід і нещасть

Вважається, що ікона Богородиці «Вогневидна» захищає від хвороб, кpoвопролиття і вoєн. Їй прийнято молитися за здоров’я і збереження життя захисників і воїнів. Тому до цієї ікони особливо звертаються матері і сестри військовослужбовців за якнайшвидше припинення будь-яких вoєн і повернення додому синів і братів живими і здоровими.

Яким би не був лик Божої Матері на іконі, як би вона не називалася і який би сенс не несла, ми молимося не іконі, а образу – образу Богоматері. Тому перед будь-яким зображенням Пресвятої Богородиці, в тому числі і перед іконою «Вогневидна», можна просити допомоги і захисту від негараздів, головне щоб молитва була щирою і йшла від душі.

Спеціальної молитви перед іконою «Вогневидна» немає, тому можна читати будь-яку молитву, присвячену Пресвятої Богородиці.

Джерело.

You cannot copy content of this page