fbpx

3 червня – день ікони Божої Матері Вишгородська (Володимирська). У Матері Божої просять допомоги, заступництва і підтримки у важких життєвих ситуаціях

3 червня за новим стилем, церква вшановує ікону Божої Матері Вишгородська (Володимирська). За переказами святиня була написана євангелістом Лукою на дошці від столу, за яким трапезували Ісус з Пречистою Матір’ю і праведним Йосипом. Однак точних підтверджень цьому немає. Ікона вважається однією з найдавніших святинь, згаданих у церковному календарі. За матеріалами: МОЛИТВА

У 1131 році Константинопольський патріарх подарував чудодійну ікону київському князеві Мстиславові Великому, а згодом ікона була передана князем Юрієм Довгоруким на зберігання до Дівочого Богородичного монастиря у Вишгороді, і через це отримала назву Вишгородської.

Молитва до Божої Матері на честь Її чудотворної ікони Вишгородська (Володимирська)

Преславна Приснодіво Богородице! До кого припадемо у скорботі нашій, якщо не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач наш і зітхання прийме, якщо не Ти, Пренепорочна Надіє християн і Пристановище нам, грішним?

Хто перевершить Тебе у милості? Прихили слух Твій до нас, Владичице, Мати Бога нашого, і не відкинь тих, що потребують допомоги Твоєї: почуй прохання наші, підкріпи нас грішних, врозуми і навчи, Царице Небесна, і не відступи від нас, рабів Твоїх, Владичице, за нарікання наші, але будь нам Матір’ю й Заступницею, і передай нас під милостивий покров Сина Твого, Спасителя нашого.

Влаштуй нашу долю, як Сама зволиш, і приведи нас, грішних, до тихого й мирного життя, щоб, оплакуючи гріхи наші, ми раділи з Тобою завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

You cannot copy content of this page