5 справ, які потрібно зробити у Прощену неділю, 18 лютого

18 лютого Прощена неділя. Саме після цього свята починається Великий піст. На цей день також зазвичай припадає і кінець Масляної.

Безгрішних людей не буває. Всі ми іноді робимо не за совістю. Наші вчинки можуть призводити до неприємних наслідків. Саме в цей день прийнято каятися і просити вибачення один у одного.

Однак, сенс Прощеної неділі полягає не тільки в тому, щоб попросити вибачення у тих, що оточують за скоєне, але також і вміти прощати кривдників, відпускати ситуацію. Не можна просити вибачення у тих, що оточують, якщо ви не покаялися в своєму вчинку. Адже тільки щиросерде покаяння може позбавити вас від зла і негативу.

Цей день постарайтеся провести без сварок з оточуючими. А якщо хтось стане просити прощення у вас, то необхідно знайти в собі сили для прощення і сказати «Бог простить, і я прощаю». Адже навчившись прощати і позбавлятися від образ, ми можемо змінити своє життя на краще.

Ось, що необхідно зробити в цей день:

Відвідати храм. В цей день проходить особливе богослужіння. Воно допоможе вам очистити свою дyшy від гріхів. Постарайтеся потрапити на сповідь в цей день.

Попросіть прощення у близьких. Зовсім не обов’язково перераховувати всі свої косяки. Можна просто сказати «Прости мене». Але чинити так слід лише в тому випадку, якщо ви дійсно шкодуєте про скоєне.

Пробачити кривдників. Так, є речі, які забути складно, але відмовити в прощення в цей день – гріховно. Постарайтеся відпустити минуле і пробачити людини.

Читайте також: Прощена неділя 2018: що важливо зробити в цей день

Проведіть час у колі близьких людей. 18 січня відзначається також і кінець масниці. Це свято супроводжується масовими гуляннями. Однак постарайтеся вечір провести в колі своїх рідних і близьких. Пригостили стравами, випічкою, а також млинцями.

Попросіть вибачення у пoкiйниx родичів. Не забудьте під час молитви попросити вибачення і у тиx родичів, які вiдiйшли в інший світ. Це заспокоїть їх дyші і зніме тягaр з вашої.

Джерело.