7 чудодійних фраз, які маєте повторювати дитині щодня

Якщо ви хочете побудувати з дитиною довірливі стосунки і підвищити рівень самосвідомості, потрібно спілкуватися правильно. Ми підготували для вас 7 фраз, які слід говорити малюкові частіше!

1. «Я тебе люблю»

Коли ваша дитина була зовсім маленькою, ви напевно часто повторювали, що любите. З роками вам почало здаватися, що ця фраза втратила будь-який сенс. Але для дитини вона в будь-якому віці дуже цінна. Неважливо, скільки їй років: 5 чи 13. Говоріть, що любите, незважаючи ні на що. Це буде надавати йому сили!

2. «Я так пишаюся тобою»

Щоб ваша дитина виросла впевненим у своїх силах, частіше говоріть, що пишаєтеся нею. І неважливо, яке місце вона посіла на змаганнях. Малюк заслужив за старання торт, ну і, звичайно ж, таємну фразу.

3. «Все в порядку, спробуй ще раз»

Дитина повинна зрозуміти, що невдачі – важлива частина будь-якого процесу. Не сваріть її за двійки, а попросіть підійти до вчительки і перездати погану оцінку. Не гнівайтесь на те, що вона не змогла розповісти вірш. Досвід буває негативним. Краще підбадьорте малюка. Він повинен знати, що в наступний раз все вийде!

Якщо ви будете регулярно повторювати, що вірите в свою дитину, вона навчиться долати труднощі. В майбутньому буде куди легше досягати поставлених цілей.

4. «Я тобі довіряю»

Цю фразу можна починати говорити дитині тоді, коли ви будете впевнені, що він готова до самостійних дій. Таке спілкування вселить у неї впевненість і відповідальність. Якщо йому довіряють батьки, то він не може їх обманювати і підводити. Заведіть дружні відносини, покажіть чаду, що за правду ніхто не буде лаяти.

5. «Спасибі»

З раннього віку говоріть дитині «спасибі», навіть якщо вона просто прибрала іграшки. При цьому зовсім неважливо, наскільки добре вийшло це зробити. Згодом вона відповість вам і оточуючим тим же.

На помилки при виконанні будь-якого завдання можна вказати пізніше, спочатку подякуйте за роботу.

6. «Допоможи мені, будь ласка»

Кожен хоче відчувати себе важливим і корисним. Попросіть дитину допомогти вам в простих справах. Потім син буде пишатися тим, що лагодив татову машину. Хоча він лише підніс гайковий ключ. Згодом малюк буде самостійно проявляти інтерес і допомагати. В кінці додайте: «Мені без тебе було б важко впоратися».

7. «Я дуже рада, що ти у мене є»

Відносини у дитини з навколишнім світом не завжди складаються гладко, особливо в підлітковому віці. Тінейджер починає сумніватися в тому, що батьки його люблять.

Читайте також: Сидить наша двірничка-інвaлід і плаче, хулігани малолітні роботи додали. А потім батьки одного з них привели. Так от, усім би таких батьків!

А якщо у нього ще є брати-сестри, то переживання тільки посилюються. Тому регулярно говорітьдитині, що ви раді, що вона у вас є. А ще те, що маминої любові вистачить на всіх.

Спілкуйтеся з дитиною, як з дорослим, але при цьому не забувайте висловлювати свої почуття. Не скупіться на приємні слова, але й надто не розхвалює. Ось побачите, він виросте і стане таким, яким ви його собі уявляли: самостійним, впевненим і вдячним своїм батькам!