7 головних християнських молитов, які має знати кожен

Крім «Отче наш», є ще молитви, які хоча б раз в тиждень, має прочитати кожен християнин. Звичайно краще вивчити їх напам’ять.

Шсусова молитва

Господи Ісусе Христе,
Сине Божий, помилуй мене грішного (3 рази).
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Молитва Господня

Отче наш, Іже єси на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, яко на небеси і на землі. Хліб наш насущний даждь нам день, і прости нам борги наши, якоже і ми залишаємо боржником нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукаваго. Яко Твоє єсть царство, і сила, і слава Отця і Сина і Святого Духа нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О, Пресвята Діво, Мати Господа, Царице неба і землі! О Мати всіх скорботних і обтяжених! Поможи нам немічним, втамуй скорботу нашу, настави на шлях правий нас, заблуждающих, уврачуй і спаси безнадійних, даруй нам інший час живота нашого в мирі й тиші проводите.

Подай християнську кончину і на страшному суді Сина Твого явився нам милосердна Заступниця, та завжди співаємо, величаємо і славимо Тебе, яко благу Заступницю роду Християнського, з усіма угодившими Богу.Амінь!

Молитва символ віри

Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, видимим же всім і невидимим. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Единороднаго, іже від Батька рожденнаго перш століття. Світла від світла, Бога істинна, від Бога істинна, рожденна, а не сотворенна, Нас заради людей і нашого ради спасіння сшедшаго з небес, і воплотившагося від Духа Святого і Марії Діви, і вочеловечшася.

Распятаго же за ни при Понтийстем Пилаті, і страдавша, и погребенна. І воскресшаго в третий день, за писанням. І восшедшаго на небеса, і седяща правиці Отця. І паки грядущаго зі славою судити живих і мepтвих, Його ж царству не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа, животворящаго, іже від Батька исходящаго, іже з Отцем і Сином спокланяема і славима, глаголавшаго пророки. В єдину, святу, соборну і апостольську Церкву. Сповідую одне хрещення на відпущення гріхів.

Чаю воскресіння мepтвих. І життя будущаго століття. Амінь.

Живий у допомозі

Живущий під кровом Всевишньому під сенью Всемогущего покоїтся Говорить Господу: Заступник мій і прибіжище моє, Бог мій, і уповаю на Нього. Він позбавить мене від мережі, що ловить, і від загибелі. Осеніть, і під крилом Його будеш в безпеці: щит і захист істина Його. Не бійся страху нічного, від стріли летящей у день, від біса полуденнаго.

Падуть біля тебе тисяча, і десять тисяч одесную тебе, до тебе ж не наближається, тільки очима твоїми будеш бачити відпущення нечесні. Ти сказав: «Господи, охорона моя», Всевишнего вибрав ти прибежищем твоїм. Не приключиться до тебе зло, і рана не наближеться до тіла вашого.

Читайте також: Навіщо в церкві подавати записки за здоров’я та за yпoкiй і як правильно це зробити

Ібо ангелам своїм заповідає про тебе — охороняти на всіх шляхах твоїх. На руках понесуть тебе, до не спотикнешся об камінь ногою твоєю.

На аспида і василіска наступиш, і поперати будеш льва і змія. «За то, що він полюбив мене, ізбавлю його, захищу його, потому, що він пізнав ім’я моє.

Покличе мене, і почую його: я з ним у скорботі, ізбавлю його, і прославлю його, довготою днів насищу його, і явлю йому спасіння Моє.