7 поширених батьківських фраз, які pyйнyють пcиxiку дитини

Більшість проблем у дорослому житті беруть свій початок з дитинства, тому батькам потрібно звернути особливу увагу, як на методи виховання дитини, так і способи спілкування з ним. Адже стати дитині хорошим батьком, а ще краще відданим другом – це велика праця і якщо ви бажаєте своєму чаду тільки найкращого, то просто навчіться його розуміти і відчувати. Саме елементарне, з чого можна почати, це звернути увагу на фрази, які не варто говорити дитині, особливо в молодшому віці.

«Припини, мені за тебе соромно!». Якщо дитина намагається привернути увагу дорослого за допомогою співу, гучних висловлювань або криків, то намагайтеся не загострювати на цьому пильної уваги. Можливо, йому просто хочеться більше вашої зацікавленості й турботи. Не потрібно червоніти і ніяковіти за своє чадо і тим більше робити йому зауваження в присутності сторонніх людей.

«Годі плакати, в цьому немає нічого страшного». Діти, так само проявляють свої емоції, як і дорослі, тільки кожен по-своєму. Потрібно приймати їх такими, якими вони є, з усіма плюсами і мінусами. Діти вчаться на своїх помилках, а батьки їм для того, що б допомогти розібратися в ситуаціях, що сталися, зуміти на них правильно відреагувати і, найголовніше, без проблем їх подолати.

«Ось Таня отримала« 5 », а ти чому« 4 »?». Говорячи таку фразу, багато батьків вважають, що вони бажають дитині кращого – кращих оцінок, досягнень і результатів. Але насправді, дитина чує лише докір в свій бік, що хтось краще, ніж він. Ні в якому разі не можна порівнювати успіхи свого малюка з чужим, потрібно любити його таким, яким він є. Інакше в майбутньому, він перенесе ці комплекси в доросле життя і буде продовжувати порівнювати власні успіхи з оточуючими.

«Іди, я не хочу тебе бачити». Зопалу або в пориві злості батьки можуть неусвідомлено сказати багато, але завжди потрібно намагатися контролювати свої висловлювання, адже дитина приймає почуті слова безпосередньо, пропускаючи через себе. Дорослий не прийме ситуацію близько до серця, а можливо дитина, ще довгий час буде стpaждати від почуття провини перед ним, а так само думати, що без нього мамі і татові жилося б набагато краще.

«Ти, як завжди нічого не можеш зробити правильно».  Як же прикро чути від батьків цю фразу – боляче і до сліз. Адже якщо найближчі люди вважають тебе нінащо не здатною, то, що вже говорити про інших. Такими фразами, дорослі знову і знову нагадують дитині про невдачі, які з часом накопичуються в один величезний комплекс. Подумайте добре, що для вас важливіше? Звичайно дитина, якій щодня потрібно дарувати батьківську любов, ласку, підтримку і розуміння.

Читайте також: Експерти назвали хвоpoби, які жінки передають у спадок донькам

«Як шкода, що ти не така, як твій брат/сестра». Таке порівняння не призведе до добра, адже між дітьми може виникнути суперництво, яке з часом переросте в багаторічну ворожнечу. Не потрібно забувати, що кожна дитина особлива, у кожного свої таланти і особливі унікальні здібності. Подумайте гарненько, хіба таких відносин ви хочете для своїх дітей?

«І навіщо я тебе наpoдила». Ця фраза одна з найжopcтокіших і гірших, яку не побажаєш почути жодній дитині, навіть жартома. Життя штука складна і ситуації бувають різні – навіть якщо ваша дитина не була бажаною, то зробіть так, що б малюк ніколи цього не дізнався і не відчув. Оточіть його любов’ю і турботою, якої потребує кожен і тоді він виросте справжнім чоловіком.

Крім всіх вище перерахованих фраз, існує ще безліч, які батьки говорять то на емоціях, то без приводу або навіть не надаючи сказаному особливого значення. Але діти… Діти сприймають слова батьків всерйоз. Тому батькам потрібно працювати над собою, намагатися стежити за своїми висловлюваннями, і ростити здорових, як фізично, так і психологічно врівноважених, сильних і впевнених у собі особистостей.

Джерело.