fbpx

Адаптація: всі діти різні і звикають до нової обстановки і нових людей дуже індивідуально

Коли малюк починає відвідувати дитячий садок або школу, у нього змінюється звичний розпорядок дня, з’являється необхідність спілкування з іншими дітками в колективі. Така ситуація різними дітьми сприймається по-різному, так як дитині потрібно адаптуватися до нових умов.

Психологи виділяють кілька видів адаптації: легка, середня, важка і дуже важка.

При легкому ступені адаптації дитина активна, у неї нормальні відносини з дорослими, спостерігається невелике зниження імунітету, який відновлюється через 2-3 тижні, у малюка швидко налагоджується сон і присутній хороший апетит. Легка адаптація триватиме в середньому кілька тижнів.

При середньому ступені адаптації поведінка малюка суттєво може змінитися, дитина стає примхливою, відмовляється відвідувати садок або школу, в рідкісних випадках може відбуватися порушення випoрожнення, спостерігатися головні бoлі, блiдість, млявiсть. Середня ступінь адаптації триває близько місяця.

При важкому ступені адаптації дитина часто хвoріє, оскільки стрес рyйнує захисні сили організму, відбувається зміна її поведінки, сильно знижується апетит, з’являється iстерика при будь-якій згадці про садок або школу, відбувається порушення сну. Важка ступінь адаптації може тривати кілька місяців, при цьому малюк відмовляється спілкуватися з однолітками і не проявляє інтерес до оточення.

При дуже важкій адаптації дитина замикається в собі, відмовляється їсти, може відбуватися порушення мови. Цей період триватиме в середньому близько року. Відвідувати заклад можна тільки після консультації з педіатром, невpологом і психологом.

На швидкість адаптації дитини до дитячого садку або школи впливають кілька факторів, наприклад, вік дитини, ставлення в сім’ї, ставлення з однолітками, мотивація і предметна діяльність малюка.

У більшості випадків, чим молодша дитина, тим важче у неї проходить період адаптації. Малюк, у якого в родині присутні нормальні відношення між батьками, набагато легше адаптується до нових умов.

Якщо малюк може довго грати з конкретними предметами, і у нього добре розвинена ігрова і предметна діяльність, то можна з упевненістю сказати, що він легко адаптується до садочка і школи. Для успішної адаптації дитини необхідно якомога раніше навчити його спілкуватися з однолітками.

Для того, щоб прискорити адаптацію малюка, необхідно підготувати його до нових умов і розповісти про новий режим і про те, як потрібно буде себе вести.

До садочка потрібно звикати поступово, залишаючи дитину спочатку на пару годин і потім з кожним днем ​​збільшувати час перебування. Завжди з розумінням ставтеся до малюка і до його потреб, розвивайте інтерес до навчання, підтримуйте, намагайтеся приділити йому максимум часу вдома і тоді адаптація пройде легко і швидко.

Читайте також:Ніколи не здавайся. Історія про те, як дідусь шукав учителя для свого онука

Джерело.

You cannot copy content of this page