fbpx

Батькам на замітку! Помилкові погляди на розвиток дітей

Є безліч міфів про розвиток дітей. Більшість із них псують життя дітям, оскільки батьки вірять в їх істинність.

Розглянемо чотири найбільш поширені помилки про розвиток і поведінку дитини.

Помилка 1. Граючи в жoрcтокі комп’ютерні ігри, діти самі стають жopстокими

Прояви жopстокості в підлітковому віці жодним чином не пов’язані з тим, що дитина грає в комп’ютерні ігри! Більшість так званих жopстоких комп’ютерних ігор було випущено в останні 15 років, однак, за результатами багатьох досліджень, рівень злочинності протягом цього періоду поступово знижувався. Жopстокість у підлітковому віці пов’язана не з комп’ютерними іграми, а із браком любові й турботи батьків та оточення, в якому росте підліток.

Помилка 2. Телебачення призводить до синдрому дефіциту уваги

Батькам потрібен аргумент, щоб обмежити для дітей час перегляду телепрограм. Коли почастішали випадки діагностування синдрому дефіциту уваги в дітей у всьому світі, його стали пов’язувати із впливом телебачення.

Не можна пов’язувати поведінкові або психологічні розлади дитини з чимось, що жодним чином не стосується сфери психіки. Причини синдрому дефіциту уваги в дітей ще недостатньо вивчені, але не варто поспішно звинувачувати в цьому телебачення.

Помилка 3. Сучасні діти розвиваються занадто швидко

Це, напевно, найбезглуздіший міф про розвиток дітей. Діти не розвиваються швидко, вони розвиваються у природному для себе темпі. Так відбувалось у всі часи. На розвиток дітей впливає стрімкий технологічний прогрес. Кілька десятиліть тому навіть телефон був не в кожному домі. Мобільних телефонів узагалі не існувало, а телевізори були рідкістю. Технологічний прорив припав на покоління дітей 90-х років.

Сьогодні діти вміють поводитися з величезною кількістю техніки, якої за часів дитинства їхніх батьків навіть не було. Літнім людям важко розібратися з тим, як користуватися смартфоном, а діти роблять це без особливих зусиль. Можливо, якби в сучасних батьків у дитинстві були такі ж умови, як у їхніх дітей, вони б не вважали, що їхні діти ростуть дуже швидко. Швидке дорослішання дітей – це міф.

Помилка 4. Сучасні діти егоїстичні й байдужі до тих, хто їх оточує

Ще одне абсурдне твердження про сучасних дітей, яке було поширене кілька років тому. На щастя, сьогодні цей міф багато в чому спростовано. Як показують спостереження, сучасні діти, й підлітки також, часто беруть участь на добровільних засадах у вирішенні різних соціальних проблем. Ще кілька десятиліть тому така поведінка дітей була рідкістю.

Читайте також:27 хитрощів, якими користується на кухні шеф-кухар. Тепер буду робити тільки так!

Джерело.

You cannot copy content of this page