Благословення Великоднього столу перед тим, як розпочати ранкову недільну трапезу

Після святкової служби Божої і освячення Великоднього кошика вся родина повертається додому і сідає за святковий стіл. Кожному важливо розуміти, що ці освячені продукти являють собою не просто їжу, а справжні символи світлого Воскресіння. Яйце уособлює життя, відродження, а паска – образ тiлa Ісуса Христа. За матеріалами: CREDO

Голова сім’ї урочисто оголошує про те, що Великдень наступив, запалює свічку на столі і каже: Христос воскрес!

Усі відповідають: Воістину воскрес!

Потім один з учасників читає текст Біблії.

1 Сол 5, 16-18

Брати і сестри, послухайте слів святого апостола Павла до Солунян: «Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це воля Божа в Ісусі Христі щодо вас».

або:

Mt 6, 31 ab.32b-33

Брати і сестри, послухаймо святого Євангелія від Матея. Ісус сказав своїм учням: “Тож не журіться і не говоріть: «Що ми будемо їсти?» або «Що будемо пити?» Бо ж знає ваш Отець Небесний, що цього всього потребуєте. Шукайте перш за все Царства Бога і праведності Його, а це все вам додасться”.

Далі голова каже:

Молімося. З радістю прославляємо Тебе, Господи Ісусе Христе, який після свого воскресіння явився учням при ламанні хліба. Будь з нами, коли ми з вдячністю споживатимемо ці дари, і, як ми сьогодні приймаємо у гостину Тебе в наших братях, так і Ти прийми нас учасників бенкету в Твоєму Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

Усі: Амінь.

Після трапези батько чи голова родини каже: Учні пізнали Господа.

Усі: При ламанні хліба.

Молімося. Боже, джерело життя, наповни наші серця пасхальною радістю і так само, як Ти дав нам їжу, плід землі, вчини, щоб у нас завжди перебувало нове життя, яке своєю смepтю і воскресінням вислужив нам Христос і в своїй милості дав його нам. Котрий живе і царює на віки вічні. Усі: Амінь.

Фото ілюстративне з відкритих джерел