fbpx
Все про дітей

Чарівні фрази мудрої мами, які допоможуть зробити дитину слухняною

Кожному з батьків майже щодня доводиться зіштовхуватися з тим, що дитина навідріз відмовляється від виконання будь-яких прохань і завдань. При цьому всі батьки мають стандартний набір фраз, які насправді не мають ніякого впливу на послух, а іноді навіть викликають абсолютно протилежну дію.

По-перше, дитина, як і будь-який дорослий, має право на невдоволення і поганий настрій. І з цим теж треба рахуватися. По-друге, всім відомо, що ввічливе і шанобливе ставлення до людини – один з кращих способів, щоб досігти бажаного результату. Однак, багато дорослих часто забувають про це, спілкуючись зі своїми дітьми. По-третє, слід враховувати, що діти деякий час сприймають світ трохи інакше, ніж дорослі, тому і фрази, що застосовуються до них, повинні бути сказані трохи по-іншому.

До вашої уваги кілька простих повсякденних фраз, які після невеликої інтерпретації подіють на малюка значно переконливіше, а ваші стосунки стануть значно міцнішими і дружніми.

«Як тільки ти збереш свої іграшки, ми зможемо почитати твою улюблену казку» замість «Якщо ти негайно не збереш свої іграшки, я тобі теж нічого читати не буду».

Дитині значно приємніше почути, який приємний момент його чекає після виконаної роботи, ніж чути пряму загрозу і примус, після якого автоматично відпадає всяке бажання що-небудь робити.

«Яку ти піжаму сьогодні одягнеш – зі слоником чи собачкою?» Замість «Швидко лягай спати, тобі завтра рано вставати».

У спілкуванні з дитиною багато психологів рекомендують застосовувати техніку продажів, так як переконання і продаж мають практично одну і ту ж основу. Тобто дитині дається вибір без вибору. Йому пропонується «завдання» і вибір з двох варіантів.

Варіацій може бути маса і за будь-якої ситуації, що склалася можна пропонувати дитині два варіанти на вибір. «З якого предмета ти хочеш почати робити уроки – з математики або читання?» Замість «Негайно сідай робити уроки». «Ти хочеш надіти сорочку або піджак?» Замість «Давай швидше збирайся, ми запізнюємося».

Необхідно заздалегідь продумати кілька фраз, інакше в потрібний момент може не вистачити на це фантазії або на перший план вийдуть емоції. У міру дорослішання «формулу» доведеться ускладнювати, але до цього часу ви вже перетворитеся на аса.

Читайте також: “Ні, синку, тебе не заберуть цигани. І баби Яги не існує. І люблю я тебе навіть коли ти не слухняний” – найкращі слова мудрої мами

«Щось я зовсім забула, про що я тебе просила 5 хвилин тому?» Замість «Ти що, знову не склав свої речі? Я ж тебе просила 20 разів».

З багатьма малюками можна пограти в своєрідний склероз. Завдяки вашій грі, дитина сама собі нагадає про своє завдання і виконає його з великим інтересом.

«Я забула, як же люди чистять зуби» замість «Ти що, знову забув почистити зуби?».

Діти весь світ сприймають через гру, тому грайте з ними якомога частіше, навіть тоді, коли необхідно виконати таку важливу дію як чищення зубів. Не кожному дорослому хочеться це робити, а дитині і поготів. Візьміть і почніть чистити щіткою очі або чоло. Дитині не тільки буде весело, але і з’явиться інтерес почистити свої зубки, та ще й маму навчити цьому. Як же це цікаво!

«Ти мене запитав – я тобі відповіла» замість «Мені набридло сто раз повторювати одне і теж, я ж сказала -ні»

Коли дитина намагається в черговий раз випросити купити йому іграшку або посидіти ще п’ять хвилиночок в телефоні, то в цьому випадку вести з ним переговори можна до нескінченності і це загрожує закінчитися скандалом і покаранням. Щоб цього не відбувалося кожного разу, в потрібний момент необхідно спокійним тоном сказати: «Ні».

При подальшому нитті: «Ну чому ні?» Варто продовжувати рівним голосом відповідати: «Ти мене запитав – я тобі відповіла». Всі ваші подальші доводи абсолютно марні. Дитина просто перевіряє межі вашого терпіння. Ось і ви, знаючи це, ведіть свою стратегію. Так, дитина має право на ниття і своє невдоволення, але при цьому вона має знати, що мама і тато головні, а це значить, що останнє слово за ними.

«Давай разом подумаємо, як можна вирішити цю проблему» замість «Перестань нити!»

Зазвичай, коли дитина чимось засмучена, багатьом дорослим здається, що сформована ситуація не така вже й страшна насправді. Але це тільки здається. Для малюка забута на вулиці дрібничка – це втрата вселенського масштабу. Тому, по-перше, постарайтеся вникнути в суть проблеми, з огляду на те, що це дійсно важливо для вашого непосиди, по-друге, запропонуйте йому: «Давай разом подумаємо, як можна вирішити цю проблему» або запитайте: «Як ти думаєш, це велика проблема чи маленька?».

Ваш карапуз буде точно впевнений, що ви з ним заодно, а значить біда не така вже вселенська, так як тато і мама можуть все на світі. Так дитина думає до певного віку, в подальшому схеми змінюються і якщо дитина каже: «Я не можу зробити цю математику», то можна застосувати фразу: «Ти просто ще не знайшов спосіб, як правильно вирішити цю задачу, але ти точно з цим впораєшся». Таким чином, ви продовжуєте вселяти надію в сили своєї дитини, при цьому, безпосередньо не допомагаючи йому, але знаходячись як і раніше поруч.

«Давай спробуємо все виправити» замість «Негайно вибачся»

Багатьох дітей вчать вибачатися з першого виходу в пісочницю, хоча багато дітвори навіть не розуміють ще сенсу цього слова. Ввічливість дитини вкрай важлива для батьків. Але стандартне «вибачте» не завжди вчить дитину чуйності і співпереживанню.

Куди більш продуктивно буде навчити дитину виправляти сформовані ситуації для того, щоб допомогти тій людині, яку він образив. Якщо малюк зламав чийсь пісочний замок, то запропонуйте не просто вибачитися, а допомогти побудувати новий. Якщо вийшло так, що дитина штовхнула іншого малюка і той розбив коліно, то запропонуйте піти разом додому і принести потерпілому антисептик з ватою. Таким чином, ви точно навчите не просто шкодувати про скоєне, але і співпереживати при цьому іншій людині.

До кожної дитини потрібен свій індивідуальний підхід, але найголовнішим залишається любов і повагу до нього, як до особистості!

Джерело.

You cannot copy content of this page