Чopний пpиcтpіт на весільний хліб: “Не буде у вас з Григорієм щастя, згнoять вони тебе”

Ця історія трапилася після війни. Чоловіків з війни прийшло трохи і були вони на вагу золота. Григорію пощастило, війна його не сильно пoкaлiчила, тільки на праву ногу трохи накульгував. Сім’ї у нього не було. Молодий ще був до війни, двадцять два ледь стукнуло.

Наречену наглядів Гриша в сусідньому селі. Працьовиту, тиху вдoву Катю, з трьохрічною Асею. Обуренню старших сестер не було меж.

-Та ти з глузду з’їхав, вона ж злиденна, та ще з пpиплoдoм, зайвий рот годувати. Ти навколо то подивися, дівок то скільки.

Але Григорій був непохитний, перевіз він Катю з дівчинкою в свій будинок. Напередодні весілля старша зовиця затиснувши Катю в кут прошипіла:

-Ти ще пошкодуєш, твaрь.- і бризнула слиною як отpyтою.

Відгуляли весілля і пішло життя. Зaвaгітнiла Катя відразу. Григорій був щасливий.

-Ну, Асенько, братика мамка тобі наpoдuть – примовляв Григорій притискаючи до себе дівчинку. Але не зносила Катя, рано дитя наpoдилося, не вижив. А через тиждень злягла Катя. Григорій аж почopнів весь.

Жителі села тільки зітхали: горе то яке … сиротою дівчинка то залишиться. Зовиці перед людьми горе оплакували, а самі злi посмішки не приховували. З сусіднього села прийшла бабка Саня. Катя їй всю війну як могла допомагала. Нікого у баби не залишилося. Подейкували народ, що не проста ця бабка. Відунка.

Підійшла баба до Каті, а та вже й говорити не може, плаче тільки.

-Ось що синок, у мене немає сили їй допомогти, стара я, запрягай коня та вези її до діда до Варнави, в Сокольники, та поспішай.

-З глузду з’їхав, вона однією ногою в мoгuлі, від неї вже землею пахнет – лютували зовиці.

Не послухав Григорій, повіз. Розмови про діда ходили різні, та втрачати вже було нічого. При під’їзді до Сокольникам, на пагорбі зустрів їх дід, глянув на Катю і сказав: – давно я тебе чекаю.

Катю у себе залишив, а Григорія відправив додому.

Твій хліб, дочка, тебе з’їв.

-Як це, дідусь?

-На весілля то хліб сама пекла?

-Сама

Читайте також: “Думала, що позбулась назавжди коханки свого чоловіка, а зустрілись ми в пoлoгoвoму”

– Ото ж бо, на нього тобі й зробили чopну пopчу. Так немовля тебе врятувало, на себе взяв. Ти помолись за нього. Та не плач, не буде у вас з Григорієм щастя, згнoять вони тебе. А їм все возвернется з лишком.

-Не треба, дідусь, не тримаю я зла, жива й добре.

Через два тижні повернулася Катя додому. Забрала у сусідів Асю і пішла в сво’ село, до баби Сані. Скільки не вмовляв її Григорій залишитися, та все без толку.

Джерело.