fbpx
Життя,  Стосунки

Чим відрізняється баба від молодиці? Чому звертання “баба” надзвичайно почесне

Молода незаміжня дівчина називалася «дівкою» або «дівчиною». Вона могла носити косу, розпущене і не покрите хусткою або іншим головним убором (в залежності від регіону) волосся. Як тільки дівчину видавали заміж, вона автоматично набувала більш високий статус у суспільстві і повинна була з цього моменту покривати своє волосся, ховати цю красу тільки для законного чоловіка.

Після народження дитини статус жінки ще більше підвищувався. Матері користувалися – і користуються – у нас особливою повагою. Вони дарують життя і є продовжувачами, берегинями роду. Незаміжніх дівчат порівнювали з волошками в полі, красивими, але порожніми. Заміжні жінки були що стигла пшениця, такі що дарують і зберігають життя.

Молоді матері: баби і молодиці. Після народження першої дитини заміжню жінку називали або «молодицею», або «бабою» в залежності від статі малюка. Якщо народився хлопчик, його мати автоматично ставала «молодицею», тобто молодою матір’ю. Жінка, яка народила дівчинку, нарікалася «бабою».

Читайте також: Мамочко, ти тільки живи довго, тому що я не знаю, як це, не чути твій голос у телефонній трубці, тому що я не знаю, як це без твоєї кухні, де ти мене годуєш вечерею і намагаєшся, щоб в будинку було тепло

Це слово мало зовсім інше, ніж зараз, значення. Частка «ба» мала значення «бути», «існувати», «бути тут і зараз», буквально «жити». Ще одне значення слова «ба» – більш давнє – «врата життя». Тисячоліття тому божественне місто Вавілон (Бабелон) називався Бабель, що означало «Врата Бога». Шановні баби і бабусі Про жінку, яка нapoдила  немовля, говорили, що вона «обабилась», стала брамою для нового життя.

Якщо ж вона стала брамою для інших врат (дівчинки, яка виросте і теж приведе на світ нове життя), то вона двічі «ба-ба». В цьому слові укладено якесь таїнство. Баба – це жінка, яка дарує життя ще одній жінці, яка в майбутньому теж подарує життя ще одній людині.

Джерело

You cannot copy content of this page