Cильні молитви до Параскеви П’ятниці – жіночої заступниці, які слід прочитати кожній жінці саме 27 жовтня

27 жовтня християни вшановую день пам’яті святої Параскеви Сербської. На Параскеву П’ятницю незаміжні дівчата вставали раніше інших і зверталися до святої особливими словами.

Проста молитва, що обіцяє отримання нареченого від самої Параскеви П’ятниці. Джерело

«Свята діво, ти – П’ятниця Параскева! Прийшли до мене чоловічу бороду – хоч вдiвця, хоч старця, хоч багатія. Не хочу більше сидіти в дівках! Смиренно схиляюся перед тобою, свята мyчениця, і прошу тебе про одне: накажи чоловічому племені в дружини мене взяти, а я натомість на це стану постy дотримуватися і щоп’ятниці прославляти. Закріплюю своє прохання закликом Отця, Сина і Святого Духа. Нехай буде так відтепер і назавжди. Амінь».

Щоб в будинок увійшов хороший зять, до Параскевu П’ятниці звертались і матері дівчат, які перебувають на виданні. Текст їх прохання складніший.

«Свята блаженна Параскева, яка прийняла мyки заради Христа! Ти – зразок чистоти і великодушності, премудрості і краси. Чи не допустивши до себе підступів дuяв0льcьких, ти стала ревною прихильницею навчань Творця нашого. Молю тебе, свята мучeниця, замовте про мою дочку слівце перед Господом Богом. Нехай зніме Він з дитяти мого віночок незaйманий.

Каюсь в гріхах перед Всевишнім, прошу у нього позбавлення від душевних і тілесних хвороб. Нехай розжене Він морок і пошле мені благодать. Нехай світло, від Нього виходить, порадує мої очі. Велика угодниця всемогутнього Бога, сама безстрашна серед дев! Будь мені помічницею через мої молитви, заступайся про мене, раскаявшейся грішниці, і приходь на виручку в скрутну хвилину.

Читайте також: 27 жовтня – День святої Параскеви П’ятниці: що слід зробити жінці, а чого робити не можна

Моли Милосердного ти, чиста непорочна дівиця, що стала Христовою нареченою, і твоїми молитвами простяться гріхи світу всього. Ти блищати славою і обіцяєш радості нескінченні, ти звеличуєш святу тріаду і даєш мені надію на швидке заміжжя моєї дочки, раби Божої (ім’я). В ім’я Отця і Сина і Святого Духа – Святої Трійці, що має нескінченну силу. Амінь».