fbpx

Фен-шуй для дитячої кiмнати: від чого залежить спокій та комфорт малюка

Ми не завжди можемо пояснити, чому в одних мiсцях почуваємося комфортно, а в iнших — нi. Китайцi ж здавна пояснюють це тим, що будь-який простiр володiє енергетикою, яка впливає на здоров’я, настрiй та самопочуття.

Найкраще цi змiни вловлюють дiти, тому їхню кiмнату треба облаштовувати так, щоб вони почувалися у нiй якнайкраще — i спали мiцно, i вчилися добре.

Вибираємо мiсце для дитячої кiмнати

Дитяча кiмната — це не просто примiщення в домi. Це простiр, у якому величезний свiт дорослих перeломлюється i змiнюються до розмiрiв, зручних дитинi.

Пам’ятайте, що дальня частина — це позицiя керiвника. I якщо ви не бажаєте, щоби дитина командувала в сiм’ї, то виберiть мiсце для дитячої кiмнати якнайближче до вхiдних дверей.

Якщо маєте можливiсть вибирати розмiщення дитячої кiмнати залежно вiд сторiн свiту, то вибирайте те примiщення, вiкна якого виходять на схiд. Адже саме вiн асоцiюється з ростом i розвитком.

Де поставити лiжечко?

Дiти дуже чутливi до будь-якого геомагнiтного випромiнювання. Тому, якщо ваша дитина погано засинає, їй цiлу нiч сняться жaхiття, а прокидається вона поперек лiжечка, то запам’ятайте це положення. А потiм переставте лiжечко так, щоби дитина лягала спати саме в цьому напрямку.

Якщо бiля лiжечка стоїть тумбочка, то вона не має бути вищою за матрац, адже це перешкоджає циркуляцiї позитивної енергiї пiд час сну. Мiж iншим, кути тумбочки мають бути заокругленими.

Для розмiщення лiжечка треба знати кiлька правил:

— спальне мiсце дитини має бути не дуже близько до пiдлоги, тому що пiд лiжком не зможе нормально циркулювати позитивна енергiя, до того ж там збиратиметься багато пилу;

— не варто вкладати дитину i пiд стелею, на “другому поверсi” лiжка — там багато шкiдливих газiв i негативної енергiї. Тому двоярусних лiжок краще уникати;

— не купуйте також меблiв, де спальне мiсце розмiщене вгорi, а мiсце для навчання — внизу. Це означає, що енергiя сну буде впливати на навчання. А значить, дитина, роблячи уроки, постiйно хотiтиме спати. Увечерi ж, навпаки, буде довго крутитися в лiжечку;

— над лiжком не повинно бути навiсних поличок, масивних шафок — це пригальмовує рiст дитини.

Мiсце для столу

Мало дорослих погодилось би працювати у спальнi, але, коли йдеться про дiтей, ми не задумаючить ставимо в їхню кiмнату i лiжко, i стiл. Звичайно, не кожен має можливiсть видiлити дитинi двi кiмнати, але завжди можна подiлити одну на двi зони: навчальну (iгрову) i вiдпочинкову.

Iгрову зону краще розмiстити поряд iз дверима. Оскiльки дверi (як i простiр навколо них) є активною зоною, то тут не варто ставити лiжко. Найкраще роздiлити кiмнату таким чином, щоби з лiжка не було видно письмового столу i навпаки. Iнакше рiзнi функцiї кiмнати будуть змiшуватися i порушуватиметься рiвновага.

До речi, вiд розмiщення письмового столу також багато  залежить. Поставте його спиною до стiни — для того, щоб дитина вiдчувала себе захищеною i завжди могла бачити вхiднi дверi. Не можна ставити стiл в найдальшому кутку кiмнати. Тодi дитинi доведеться проходити до столу через зону вiдпочинку.

Iнь чи янь?

Дiти люблять все яскраве та активне. Тому дитячу кiмнату краще обклеїти яскравими шпалерами, дiбрати кольоровi меблi, прикрасити стiни плакатами та постерами. Якщо це кiмната дiвчинки, то стiни мають бути помальованi в теплi тони, а якщо хлопчика — то в холоднi. А для дiтей до семи рокiв взагалi немає обмежень у виборi кольору.

Дитяча кiмната повинна бути добре освiтленою, у нiй не має бути темних кутiв.

Привчайте дiтей до акуратностi. Тому якщо в дитини багато iграшок, поставте в кiмнатi шафи з висувними шухлядками. Не нагромаджуйте в кiмнатi непотрiбнi речi — будь-який предмет, що не використовується за призначенням, призводить до застоювання енергiї, i це може погано вплинути на самопочуття дитини.

Прикрашати iнтер’єр дитячої кiмнати повиннi “активнi” предмети: дзвоники, брязкальця, пiдвiснi рибки чи пташки. Виняток можна зробити для надмiру активних дiтей. Для них, навпаки, потрiбнi речi, якi б їх заспокоювали.

Вiдчуваючи на собi турботу всiєї сiм’ї, дитина i сама повинна турбуватися про когось. Тому обов’язковим елементом дитячої кiмнати має стати акварiум iз рибками, кошичок iз котиком чи хоча б живi кiмнатнi рослини.

Автор – Ольга КУЗИК

You cannot copy content of this page