Готуючи пельмені, застосовуйте один простий секрет і вони ніколи не розваряться

Здається, що може бути простіше варіння пельменів? Однак і в цій простій, на перший погляд, справі насправді можуть виникнути деякі труднощі. Не знаючи певних тонкощів цього дійства, в результаті виходять не смачні пельмені, а каша, яку неможливо їсти. Так в чому ж причина описаної проблеми?

Чому пельмені розварюються

Насправді існує кілька факторів, які впливають на те, яким буде результат варіння напівфабрикатів.

Основна причина полягає в тому, що ви варите пельмені не за правилами.
Також в процесі варіння куплені пельмені можуть розвалюватися з-за низької якості.
Якщо на другу причину ніяк неможливо вплинути, то з першою можна впоратися без особливих труднощів. Слід лише в ній більш детально розібратися.

Як варити пельмені, щоб вони не розварювалися

Є кілька способів варіння даних напівфабрикатів – традиційний, тобто в каструлі, мікрохвильовій печі і мультиварці. Розберемо кожен з них окремо.

Варіння пельменів у каструлі

Щоб пельмені вийшли смачні і не розвалилися в процесі приготування, дотримуйтеся таких рекомендацій:

Для варіння пельменів завжди використовуйте містку каструлю.

Не жалійте води. Оптимальною пропорцією є та, за якої на 1 кілограм пельменів припадає 4 літри води.

Доведіть воду до кипіння на максимальному вогні, потім додайте в неї столову ложку оливкової або рослинної олії, 1/2 столової ложки солі, лист лаврушки і перець горошком, і тільки після цього по одному запустіть пельмені у воду.

Важливо під час варіння періодично помішувати вміст каструлі шумівкою. Це необхідно робити, щоб пельмені не злиплися і рівномірно проварилися.

Коли пельмені спливуть, зменшіть вогонь до середнього і варіть їх протягом декількох хвилин. Точний час варіння сказати неможливо, так як це залежить від розміру пельменів. В основному він варіюється від 5 до 10 хвилин.

Готові напівфабрикати постарайтеся витягнути шумівкою з каструлі як можна швидше, щоб тісто не встигло набрякнути.

Варіння пельменів у мікрохвильовці

Недолік такого способу в тому, що не вийде відварити велику кількість пельменів. Рекомендується відварювати не більше 10-15 заготовок за один раз. Крім того, даний спосіб підходить тільки для заморожених пельменів. Якщо бажаєте відварити таким методом домашні пельмені, спочатку заморозьте їх.

Підібравши відповідний посуд для мікрохвильовки, викладіть в нього пельмені і залийте їх окропом так, щоб вода піднялася приблизно на 2-3 см вище їх рівня. При бажанні додайте у воду сіль, лавровий лист і перець.

Накрийте посуд з напівфабрикатами і поставте його в мікрохвильовку, встановивши максимальну потужність, на чверть години.

Кожні кілька хвилин виймайте страву і перемішуйте пельмені, щоб вони не зліпилися один з одним і з посудом і рівномірно проварилися.

На відварювання пельменів в мікрохвильовці потрібно близько 10 хвилин. Якщо за цей час вони не встигли зваритися, можна поварити їх ще кілька хвилин.

Варіння пельменів у мультиварці

Даний метод відварювання пельменів має перевагу порівняно з іншими попередніми – відварюючи напівфабрикати таким чином, не потрібно постійно помішувати воду, щоб вони не прилипли до дна посуду.

Наповніть мультиварку водою з розрахунком, щоб при додаванні пельменів вона не заповнилася вище допустимого рівня. Бажано на 1 кілограм пельменів використовувати 3 літри води. Якщо місткість чаші невелика, краще відварювати пельмені порційно.

Після наповнення водою закрийте кришку мультиварки і виберіть режим «Суп» або «Перші страви».

Читайте також: Весільна фата: кому заборонено її вдягати і навіть торкатися

Як тільки вода закипить, введіть в неї 1/2 столової ложки солі, два лаврових листа і кілька горошин запашного перцю і запустіть пельмені по одній штуці. Все перемішайте і закрийте кришку мультиварки.

Через 3 хвилини ще раз перемішайте страву. За допомогою даного способу пельмені варяться в середньому близько третини години.

Коли спрацює звукове сповіщення, перевірте готовність пельменів. Зварені пельмені діставайте з мультиварки відразу ж, інакше тісто розбухне і вони розваляться.