fbpx
Все про дітей,  Культура

Коли слід хрестити малюка і як правильно обрати хресних

Що потрібно знати батькам, щоб організувати ідеальні хрестини? Коли хрестити дитину, куди йти, до кого звертатися, що з собою брати, як вибирати хресних – і багато інших не менш актуальні питання турбують батьків.

Коли треба хрестити малюка

Про те, коли треба хрестити малюка, у православній церкві немає ніяких вимог або чітких вікових рамок. У деяких випадках діток хрестять навіть в пологовому будинку (це буває в тих випадках, коли малюк народжується слабеньким). І як стверджують медики, які не дуже схильні до сентиментів, дітки після цього йдуть на поправку просто на очах.

Тому коли хрестити малюка, вирішують самі батьки. Але краще з цим процесом не затягувати. Тому що чим менша дитина – тим легше він перенесе обряд хрещення. Тобто буде більше спати і менше вередувати. Та й коли занурять в купіль (у православ’ї діток занурюють тричі в воду), дитина не встигне злякатися.

ВАЖЛИВО! Багато батьків вважають, що найкраще хрестити місячну або тримісячну дитину. Саме це оптимальний вік.

Як вибирати хресних для малюка

Вибір хресних батьків – це процес досить відповідальний. І саме з нього варто починати підготовку до хрещення. Одні батьки, вибираючи хресних, орієнтуються на дружні відносини, інші – на матеріальне благополуччя. І на що б не орієнтувалися саме ви, пам’ятайте, що ви вибираєте не кумів, з якими приємно посидіти на столом, а других батьків для малюка. Саме на їхні плечі покладається місія з підтримки дитини в цьому світі. А простіше кажучи, хресні батьки повинні не тільки дарувати подарунки, а й брати участь у вихованні малюка.

До слова, в Україні з давніх часів існує традиція, якщо з батьками дитини щось трапляється, то малюка забирають на виховання хресні. І при цьому ростять як рідного.

ВАЖЛИВО! Хрещені повинні бути обов’язково православної віри. Хрещеними не можуть бути батько і мати дитини, а також чоловік і дружина не можуть бути хрещеними в однієї дитини. Решта родичів – бабусі, тітки і навіть старші брати і сестри можуть бути хрещеними.

Де і як відбувається обряд хрещення

Обряд хрещення дитини у православних християн відбувається в церкві. І для того, щоб він відбувся, досить прийти до церкви і попередньо домовитися про його проведення.

ВАЖЛИВО! Зазвичай хрестини діток в церквах проводяться у вихідні дні, а також священнослужителі об’єднують всіх бажаючих в одну групу. Тобто, прийшовши на хрещення, ви можете виявити, що, крім вас, ще кілька сімей будуть хрестити своїх дітей. В принципі – на процес хрещення це не впливає жодним чином. Ви можете погодитися і на такий варіант обряду: тим більше він буде коштує не дуже дорого.

Але якщо ви хочете урочисту процедуру, на якій будуть присутні тільки ваші рідні та близькі, тоді вам слід заздалегідь обумовити це питання зі священнослужителем. Зазвичай вони йдуть на зустріч. За традицією оплачує процес хрещення хресний. Але якщо у нього немає фінансових можливостей, то це питання вирішують батьки дитини.

Що необхідно брати з собою церкву

Традиційно до церкви хрещена мама приносить з собою Крижму, а хресний батько – хрестик (золотий, срібний або звичайний – це не важливо).

Крижма – це полотно або рушник білого кольору, вона є невід’ємним атрибутом хрестин. Крижма символізує безгріховність і чистоту. Саме в Крижму хрещена мама приймає дитину з святої купелі. У ній дитини тримають протягом всієї церемонії хрещення.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

ВАЖЛИВО! Вибір Крижми сьогодні широкий і досить різноманітний. Але при її виборі варто пам’ятати, що крижма повинна бути не тільки красивою, але і практичною. Тому що, наприклад, крижма з атласу буде виглядати розкішно на фото, але при цьому атлас – матеріал холодний, і буде неприємний для малюка.
А батькам варто пам’ятати, що Крижму після хрестин треба заховати. І діставати по необхідності: коли малюк хворіє або вередує, Крижмою накривають дитяче ліжечко або загортають в цю тканину дитину. Малюк після цього заспокоюється просто на очах.

Решту предметів, які будуть потрібні для проведення обряду – свічки, ікони, свідоцтва про хрещення – купують на місці. І помічники священнослужителів обов’язково підкажуть, що саме треба брати.

Джерело.

You cannot copy content of this page