Надзвичайно смачне, ароматне та прозоре полуничне варення, з цілими ягідками

Варення за цим рецептом виходить прозорим і надзвичайно смачним та ароматним, а головне з цілими ягідками. Його люблять, як діти так і дорослі. Тому обов’язково, готуйте його на зиму побільше. Так як, взимку багато полуничного варення не буває. Варення відмінно підійде для різноманітної випічки і десертів.

Варення з полуниці

Інгредієнти:

Полуниця – 1 кг.,
Цукор – 1 кг.

ПРИГОТУВАННЯ:

1.Найперше правильно відбираємо ягоди для варення. Це важливо! Ягода має бути ціла, суха, свіжозібрана, соковита але не перестигла.

2.Полуницю чистимо від хвостиків і миємо. Розкладаємо її на піднос і залишаємо, щоб трохи підсушилася.

3.Посудина в якій будемо готувати варення має бути емальована. Пересипаємо шарами ягоди з цукром, і даємо 4-5 годин, щоб постояли або залишаємо на ніч, щоб пустили сік.

4.Ягоди акуратно виймаємо на друшляк, підставляємо обов’язково якусь посудину і чекаємо, щоб стік сік. Виливаємо його до решти соку, ретельно перемішуємо сироп, щоб розчинився цукор і ставимо на невеликий вогонь. Доводимо наш сироп до кипіння, весь час помішуючи, до повного розчинення цукрових кристаликів і знімаємо пінку, яка утворюється в результаті кипіння.

5.Додаємо акуратно в гарячий сироп полуницю і варимо 5-7 хвилин. При цьому весь час збираємо пінку. Варення не слід помішувати ложкою, потрібно час від час легко повертати каструлю круговими рухами в якій вариться варення.

6.Готуємо варення на невеликому вогні в декілька прийомів. Краще готувати варення невеликими порціями.

7.Через 7 хвилин знімаємо варення з вогню і залишаємо на 6 годин, щоб охолонуло.

8.Знову ставимо на вогонь доводимо до кипіння, варимо 5-7 хвилин і залишаємо знову на 6 годин. Таких етапів готування, має бути ще два. Разом чотири. Важливо завжди збирати пінку. Однак на 4 раз готуємо варення 20 хвилин.

9.Перевіряємо готовність варення, капнувши каплю гарячого варення на холодну тарілку. Якщо сироп розтікається по тарілці, потрібно ще трохи проварити варення, якщо ні – варення готове.

10.Варення має повністю охолонути, тоді розливаємо його в стерилізовані банки і закручуємо кришками. Зберігаємо в прохолодному місці. Смачного!

Фото ілюстративне з відкритих джерел