fbpx

Найпростіший рецепт великодньої паски, яка виходить завжди, навіть якщо ви готуєте її вперше

Тісто для паски не повинно бути рідким (паски розпливуться і будуть плоскими) і не повинно бути густим (паски будуть дуже важкими і швидко зачерствіють).

Тісто має бути такої щільності, щоб його можна було розрізати ножем, і воно до ножа не прилипало, а при діленні пасок не треба було б підсипати борошна.

Тісто для паски місять як можна довше, щоб воно зовсім відставало від рук чи від столу.

Тісто має підходити три рази: перший раз підходить опара, другий раз – коли додані всі продукти, втретє – коли тісто укладено у форми.

Пасхальне тісто не любить протягів, а любить тепло, тому паски повинні підходити в теплому місці при температурі 30-45 градусів.

Форму для випічки пасок заповнюють тістом лише наполовину, дають піднятися до 3/4 висоти форми, а потім ставлять у духовку.

Готові до випічки паски змащують яйцем, збитим з 1 ст. ложкою води, і маслом, посипають горішками, великозернистим цукром і сухарями.

Щоб паска піднялася рівно, перед випіканням в її середину встромляють дерев’яну паличку. Через певний час паличку виймають. Якщо палочка суха, значить паска готова.

Випікають паску в зволоженій духовці (для цього в низ ставлять ємність з водою) при температурі 200-220 градусів.

Читайте також: Паска великодня: найкращі та найсмачніші рецепти з фото

Маленькі паски масою менше 1 кг випікають 30 хвилин, середні масою 1 кг – 45 хвилин, великі масою 1,5 кг – 1 година, величезні масою 2 кг – 1,5 години.

Якщо паска починає зверху пригорати, то її прикривають сухим папером.

Готову паску виймають з духовки, кладуть на бік і залишають в такому положенні, поки дно не охолоне.

Паска звичайна

  • 7 склянок борошна,
  • 1/2 склянки молока,
  • 100 г дріжджів,
  • 20 жовтків,
  • 1 склянка цукру,
  • 2 склянки розпушеного масла і трохи солі.

Майже все борошно змішати з 1/2 склянки молока, залити дріжджами, розведеними в невеликій кількості молока, розмішати і поставити в тепле місце.

Коли опара підніметься, додати в неї 20 яєчних жовтків, розтертих до білого зі склянкою цукру і двома склянками молока, потім додати трохи солі і додати борошна до належної густоти тіста, після чого замісити і дати вдруге піднятися.

Потім тісто вибити якомога краще, покласти у форму, заповнивши її до половини, дати тісту піднятися в формі, після чого приступити до випікання.

 

You cannot copy content of this page