fbpx

Наші діти – наше відображення: як навчити дитину не хворіти

Буває, лікуєш дитині нежить, а він босоніж по траві або в мороз без шапки. Знайома ситуація? Звичайно, поки дитина зовсім мала, турбота про його здоров’я – завдання батьків.

Але як привчити дитину до думки, що здоров’я потрібно в першу чергу йому самому і турбота про нього – це теж зона саме його відповідальності? Пише kolobok

Особиста Гігієна. Її дотримання мінімізує ймовірність проникнення iнфeкцій в організм дитини. Навчивши дитину мити руки перед їжею, чистити зуби два рази в день і щодня приймати душ, ви закладете фундамент для міцного здоров’я в подальшому.

Режим дня. Привчайте до нього дитини з самого народження. Правильно налаштовані біологічний годинник, тривалий сон, своєчасні прийоми їжі і тривалі прогулянки – запорука гарного самопочуття і міцної нервової системи.

Правильне харчування. А як же солодощі? Звичайно, без них не обійтися. Нехай це буде мед (якщо у дитини немає на нього алергії), сухофрукти (краще якщо ви придбаєте спеціальну електросушарку і будете заготовляти їх самі) або мармелад. Те до якої їжі звик малюк, сформує його харчові звички на все життя.

Загартовування. Сонце, повітря і вода. Прекрасно, якщо для зміцнення імунітету у вас є можливість влітку возити дитину до моря, а взимку в гори. Але і поступове привчання малюка до водних процедур, наприклад, таким як контрастний душ теж стане дуже корисною звичкою. І не забувайте про щоденні прогулянки на свіжому повітрі і регулярного провітрювання приміщення, температура в якому не повинна перевищувати 21 градус.

Фізкультура і спорт. Звичка проводити вихідні на сімейних і піших велопрогулках, а не лежачи на дивані або за рясним столом, стане прекрасною підмогою для дитини в майбутньому.

Читайте також:Осoблива молитва до Миколая Чудотворця про допомогу, здoров’я, зaхист

Правила поведінки + Безпека. Дуже важливо навчити дитину не тільки переходити дорогу на зелене світло, а й одягатися відповідно до погоди. Постійно, не залякуючи малюка, ставте йому рамки дозволеного. Важливо не просто забороняти, а й пояснювати наслідки, тоді дитина буде розуміти в чому сенс тієї чи іншої заборони.

Слухати Себе. Навчіть дитину прислухатися до потреб свого організму, що для нього добре, а що погано. Це  стане в нагоді в майбутньому.

Позитивна екологічна поведінка. Не секрет, що навколишнє середовище чинить серйозний вплив на наше здоров’я. Якщо батьки будуть більше уваги приділяти тому, щоб навчити своїх дітей дбайливо ставиться до природи, здорових людей стане більше.

І, наостанок, мабуть, найважливіше: Особистий приклад. Не можна навчити дитину раціонально харчуватися, якщо вся сім’я їсть фаст-фуд, або вимагати дотримання правил, а самому бігти на червоне світло світлофора, залишати сміття після пікніків і розповідати про дбайливе ставлення до екології.

You cannot copy content of this page