fbpx

П’ять причин читати дитині на ніч

Укладаючи дітей спати, батьки мріють нарешті присвятити трохи часу собі. Однак не поспішайте йти, почитайте дітям на ніч.

Американські вчені встановили цікавий факт: діти, яким читали на ніч 3–5 разів на тиждень, краще вчаться читати й рахувати у школі. Читаючи дітям на ніч, ви сприяєте їхній успішності в майбутньому. Крім того, читання на ніч має ще безліч переваг. Розглянемо деякі з них.

1. Читання на ніч зміцнює ваші стосунки з дітьми

Казка перед сном – чудовий привід провести час наодинці з дитиною. Ні Інтернет, ні телевізор, ні домашні справи – ніщо вас не відволікає в такі моменти. Чим старше стає дитина, тим важче знаходити час, який ви будете проводити разом. Тому читання на ніч – чудова нагода побути один з одним і тим самим зміцнити зв’язок з дитиною.

2. Читання на ніч збільшує словниковий запас дитини

Читання на ніч допомагає дитині розвивати мовленнєві навички. Дитина вчить нові слова й дізнається про способи вживання вже відомих їй слів. Розвиваючи мовлення, дитина стає розумніше та впевненіше в собі. Діти з великим словниковим запасом соціально розвинені, вони можуть легко спілкуватись як удома, так і в школі, знаходити спільну мову з однолітками.

3. Читання на ніч розвиває в дітей моральні якості

Дитячі книги часто повчальні. Добро в них завжди перемагає зло, а чесний герой успішно проходить через усі випробування. Читаючи дитині на ніч, ви вчите її відрізняти хороше від поганого, піклуватися про тих, хто її оточує, бути доброю. Дитина краще пізнає та сприймає такі життєві уроки з цікавих і зрозумілих їй історій, а не з моралі батьків.

4. Читання на ніч розвиває уяву дитини

Подорожі у нові незвідані світи на сторінках книг розвивають уяву дитини. Сюжети книг оживають у дитячих іграх і малюнках. Коли ви читаєте дитині на ніч, вона зосереджується й уважно слухає описи, малюючи їх у своїй уяві. Багата уява – необхідна навичка для творчості. У майбутньому дитина зможе гідно її оцінити.

5. Читання на ніч – це весело

Стаючи дорослішими, ми забуваємо, якими веселими бувають дитячі книги. Читання дітям на ніч дає можливість відчути це знову. Протягом дня ваша голова забита різними «дорослими» думками, і читання дитині на ніч може стати веселим заняттям для вас обох. Крім того, читаючи дитині на ніч, ми й самі ненадовго повертаємось у дитинство, знову отримуючи задоволення від книг, які любили раніше.

Одна з найважливіших задач, які стоять перед батьками, – виховати дитину доброю людиною. Дитячі книги розвивають моральні якості, емоційну сферу та соціальні навички дитини. Для цього буде потрібно небагато – усього 5–10 хвилин перед сном.

Попросіть бібліотекаря порекомендувати вам книги для читання разом з дитиною. Запишіть дитину у бібліотеку й вибирайте книги разом з нею.

Читайте також:Як правильно упоратися з поганою поведінкою дитини

Джерело.

You cannot copy content of this page