fbpx

Позбавляємо будинок від неприємних запахів без хімії. Кілька дієвих порад

Дім — це місце, де ми почуваємося захищено, затишно. А якщо в ньому пахне чимось не надто приємним, виникає відчуття дискомфорту. Як зробити, щоб воно нам не загрожувало, читайте далі.

Зона особливої уваги. Звичайно, це туалетна кімната — там ризик виникнення неприємного запаху найбільший. Можна скористатися хімічними засобами для його усунення, але не варто забувати і про старі, народні. Не обов’язково ставити в туалеті розпилювач або бризкати спреєм – невеличкий букетик сухої лаванди буде не менш ефектним.

Усувають неприємні аромати й кавові зерна. Якщо насипати трохи їх на поличку в туалеті, неприємний запах зникне. Також допоможе невелика ємність з харчовою содою, поставлена на ту саму поличку, діятиме мак само. Сода має таку властивість — абсорбувати,тож вона вбере в себе сморід.

На кухні також часто виникають не надто приємні запахи. До того ж, тут постійно працюють з харчовими продуктами, тому холодильник і шафи, де найчастіше виникає стійкий неприємний запах, потребують водночас і кардинальних, і делікатних заходів. Побутова хімія часто залишає після себе шлейф стійких штучних ароматів, тож є сенс знову-таки звернутися до народних засобів.

Читайте також: Астрологи склали календар сумісності у шлюбі, що враховує різницю у віці між подружжям

Візьмемо, приміром, холодильник — у ньому зберігаються продукти, тож в ідеалі в ньому нічим не має пахнути. А тих запахів, що з’явилися, слід позбутися. Для цього стінки холодильника слід протерти тканиною, змоченою в розчині оцту з водою (1:1). Після цього, для остаточного знищення запаху, поставити на кілька годин у дальній кут холодильника баночку з ватою, просоченою оцтом. А можна скористатися і нашатирним спиртом — натерти ним стінки холодильника зсередини й залишити холодильник відкритим на весь день.

Це «одноразові» способи усунення запаху. А щоб він і не виникав, можна взяти ту саму соду, сіль чи цукор і розмістити ці продукти в холодильнику у пластиковому контейнері (баночці) з дірочками або ж просто у відкритій коробочці. Так само можна використовувати й деревне або активоване вугілля – воно добре вбирає запахи. Жменю вугілля слід подрібнити (можна просто потовкти), зсипати в невеличку ємність і поставити в холодильник. А можна, як і соду, тримати у контейнері з отворами. Ці абсорбенти можна тримати в холодильнику постійно, але оновлювати раз на три місяці.

Допоможе подолати неприємний запах і лимон. Якщо помити або хоча б протерти холодильник усередині вологою тканиною із крапелькою лимонного соку, це діятиме як протисморідне. А щоб сморід не виникав, ємність з цим цитрусовим, нарізаним часточками, слід поставити всередину холодильника на кілька днів, але не більше ніж на тиждень, інакше лимон просто згниє, і доведеться позбавлятися вже запаху гнилого лимона. Можна також скористатися рисом або нарізаним чорним хлібом.

Якщо блюдця з цими продуктами поставити на кожну з полиць порожнього працюючого холодильника годин на 8–10, це також допоможе усунути неприємний запах. А якщо в холодильну камеру поставити чашку з кавовою гущею, про сморід можна буде забути вже через кілька годин. Такі самі процедури дозволять позбутися неприємного запаху і в кухонних шафах, хіба що нарізаний лимон туди ставити не варто.

Як ароматизувати повітря у житловому приміщенні — тема для окремої розмови. А от позбутися неприємних запахів, що супроводжують нас у побуті, можна за допомогою підручних засобів. Приміром, щоб зник запах фарб після ремонту, слід розставити у приміщенні кілька тарілок, наповнених тим самим вугіллям або сіллю.

А от запаху нових меблів — тобто стружки, дерева і формальдегідів — слід позбуватися негайно, адже він сигналізує про небезпеку цих речовин для здоров’я і навіть життя. Насамперед потрібно провітрити приміщення. А потім взяти кілька звичайних невикористаних чайних пакетиків зеленого або чорного чаю і розклади по всіх кутках і поличках у щойно придбаних меблях. Для досягнення бажаного результату слід тримати ці абсорбенти в меблях хоча б тиждень.

Але і старі шафи теж можуть «потішити» неприємним запахом. Приміром, неприємний затхлий запах від білизни. Він може з’явитися, якщо свіжу білизну зберігати поруч зі старими речами або якщо білизна просто довго зберігається в шафі. Для видалення запаху треба прополоскати білизну у воді з додаванням оцту або лимонного соку. А щоб більше не стикатися з цією проблемою, можна звернутися до так-так, соди.

Дуже стійким буває і запах тютюну. Якщо він «оселився» в шафі, усунути його допоможуть простий рушник і вода. У порожній шафі слід підвісити великий вологий рушник. Шафу закрити, а за півгодини рушник добре виполоскати й повісити знову. Зазвичай трьох-чотирьох процедур вистачає, щоб повністю усунути тютюновий запах у шафі.

Джерело

You cannot copy content of this page