fbpx

Прaвила мудрої родини: “Усе найкраще – старшим!” і “Запитай чоловіка”

Це хороше запитання для щасливої родини: в цій сім’ї є коханий чоловік і є діти. Прекрасно! Дійсно, і чим зараз зайнятися: поговорити з чоловіком, якщо він трохи втомлений прийшов з роботи (а для нього поговорити з вами радість, і важливі теми є) – або пограти з маленьким, який вас дуже чекає?

Поставимо питання ще ширше: а якщо у вас кілька дітей, припустимо дочка чотири роки і син вісім років, і ви всім потрібні – які поставите пріоритети?

У більшості сімей, де любляча жінка живе серцем, її серце тягнеться до маленьких: у виборі між чоловіком і дітьми за інших рівних вона швидше займеться дитячими клопотами.

Коли ж її попросить допомогти з уроками син і з плачем прибіжить дочка, яка міцно вдарилася коліном і просить її пожаліти, швидше за все, найближчим часом вона буде займатися дочкою. Тому що вона – маленька

Читайте також:Боїмося запросити священика на Коляду. Живем разом без шлюбу, але наступного року вінчаємося

Це непогане рішення, але, можливо, не найкраще. Якщо подібна ситуація буде повторюватися, дочка почне засвоювати, що, якщо хочеться маминої уваги, потрібно заплакати і частіше бути маленькою і безпорадною. Якщо син теж кмітливий, то і він скоро почне нити, що з уроками він ніяк не може впоратися і допомога йому вкрай необхідна

Як це попереджати? Одне з перших правил, яке слід мати на увазі, це: “Усе найкраще – старшим“. Правило здається незвичним, але в ньому є велика життєва мудрість.

Між дітьми часто виникає суперництво і ревнощі, і якщо батьки стають на бік маленьких, то старші швидко розуміють, що дорослішати невигідно, що вигідніше надаватися безпорадним, нездатним самим справлятися з уроками та іншими життєвими труднощами.

А хтось починає хворіти, якщо це буде найбільш надійним способом привернути до себе увагу. В іншій родині старші діти найголовніші молодших, і коли молодші повинні їх слухатися, старші діти починають про них піклуватися, їх опікувати – грають роль старших. А найголовніше, їм самим хочеться дорослішати, тому що вони бачать, що краще в родині дістається найстаршим, тому що саме тато в сім’ї тут найголовніший і головна увага завжди – батькові.

Але є й інше правило, про яке також важливо пам’ятати. Воно звучить просто: “Запитай чоловіка”. Якщо ми говоримо про хорошу сім’ю, де чоловік і дружина розумні, дбайливі і люблячі люди, то не так важливо, яке рішення прийме дружина в конкретній ситуації.

Задумалася, засумнівалася – запитай чоловіка. Він розумний і головний, як він скаже – так і правильно. І дуже можливо, що він покличе дітей, а коли вони прибіжать і дочка забереться до нього на коліна, він дасть завдання синові:

“Саша, ти старший, я попрошу тебе Маші допомогти. Коліно у неї зараз пройде, а ти подивися, чим вона зараз займається. Вона, здається, хотіла помалювати, тоді ти їй допоможи це почати. ??Впораєшся? Все біжіть, рідні, через 10 хвилин приходь з уроками, я тобі допоможу, а ми поки з мамою поговоримо, я вже за день за нею скучив. Маша, цілуй мене і біжи з Сашею, слухайся його! ”

Отже, правила мудрої родини: “Усе найкраще – старшим!” і “Запитай чоловіка”. Втім, є і третє правило:

“Якщо любиш – все добре!” Коли любиш і живеш з радістю, то важкого вибору “Як розподілити увагу між чоловіком і дітьми” – як правило, і не буває, будь-який ваш вибір виявляється хорошим.

Джерело.

You cannot copy content of this page