fbpx

Правила виховання. Ви можете виховати успішну дитину

Правильних порад не існує, але є певні прийоми виховання, які допоможуть виростити дитину успішною.

Розвивайте почуття впевненості та незалежності

Щоб розвинути в дітях цю незалежність, потрібно дозволяти дитині самостійно вирішувати конфлікти з однокласниками/з дітьми в одній групі дитячого садка тощо, особисті проблеми, які що виникають. І допомагати тільки в тому випадку, коли це дійсно потрібно. Більш дорослим дітям обов’язково давати можливість приймати рішення самостійно і відчувати наслідки цих дій.

Надмірно контролюючі батьки постійно вказують дітям, що робити і яким чином, тим самим розвиваючи у дитині нездорову залежність. Таким дітям важко думати самим і щось вирішувати.

 

Позбавтеся від абсолютної опіки та захисту

Дуже часто батьки «пурхають» над дитиною 24 години на добу і хвилюються, щоб не вийшло чого-небудь такого. Неможливо за всім устежити і захистити від усього, хочете ви того чи ні. Все одно будуть виникати проблеми і неприємні ситуації.  Через загострений контроль і бажання допомогти у дитини розвивається почуття тривоги і невпевненості.

У майбутньому такі діти не зможуть повністю відповідати за себе. Вони будуть постійно чекати допомоги з боку батьків, що прийде мама або тато і «розрулить» всі перешкоди на їх шляху. Такі прийоми виховання ніяк не сприяють успішності ваших дітей.

Як би не було важко спостерігати за тим, що ваша дитина бореться або зазнає невдачі, не втручайтеся. Діти розвиваються і завдяки труднощам теж. Просто дайте дитині відчути, що ви завжди поруч і готові допомогти, якщо буде дуже складно.

Читайте також: Місяць впливає на вашу вагу. Це довели вчені

Займайтеся читанням

Виховати успішну дитину можна не тільки через якісь конкретні прийоми, але і через такі дрібниці, як спільне проведення часу і читання. Адже успішна дитина — це не тільки людина, яка вміє приймати рішення і нести за них відповідальність. Віона інтелектуально розвинена, особистість з широким кругозором. Переваги читання: підвищення рівня мозкової активності, словникового запасу і розвиток мовних здібностей. Джерело

Ви можете починати читати дитині з ранніх років, потім займатися цим разом. А потім дитина сама буде тягнутися за книжкою. Часте читання розвиває у дітей фантазію, народжує різні ідеї і концепції. Ці здібності дуже здорово можуть допомогти дитині в майбутньому, у пошуку себе і свого покликання.

 

Станьте авторитетом для своєї дитини

Авторитетна мама чи батько, якого поважають в сім’ї, беруть приклад, люблять і цінують. Але цей батько чи мама не диктує правила і закони, за якими потрібно жити. Вони дають корисну інформацію своїм дітям, розповідають, як правильно діяти в тих чи інших ситуаціях. Але вміють слухати і чути думку дитини, дозволяють робити вибір.

Прищеплюйте дітям самодисципліну

Дисципліновані діти краще підготовлені до зустрічі з життєвими труднощами. А також легше справляються зі стресом і можуть зробити вибір, навіть коли дорослих немає поряд. Дисциплінарні прийоми виховання розвивають критичне мислення дитини.

Навчіть дітей дисципліні з ранніх років. Спочатку це може виражатися, наприклад, у поясненні, що дорослих перебивати не можна. Що потрібно прибирати свої іграшки і не влаштовувати істерики з будь-якого приводу. Коли дитина подорослішала, потрібно привчити її, наприклад, до самостійного виконання домашніх завдань. А також допомоги по господарству, контролю поїдання солодощів і відстеження власного графіка.

Дозволяйте дітям працювати

Якщо ваш підліток хоче заробити власні гроші законним способом, всіляко заохочуйте це і ні в якому разі не чиніть опір бажанням дитини бути самостійною. Взагалі, трудова діяльність — це добре в будь-якому віці.  Діти, які виконують роботу по дому, в дорослому періоді будуть цінувати працю і з повагою ставитися до будь-якої роботи. Вони будуть з відповідальністю підходити до своїх службових обов’язків і будуть готові допомогти іншим.

Розвивайте соціальні навички

Діти, які виростають і можуть легко спілкуватися з однолітками, вирішувати проблеми і розуміти власні почуття, з більшою ймовірністю будуть успішними людьми.

Це починається з основних соціальних взаємодій. Діти повинні навчитися слухати, виконувати прохання, вести бесіду, ладити з іншими, зберігати спокій у спілкуванні з дітьми, дорослими, бути відповідальними за свою поведінку і виявляти доброту. Які прийоми виховання можуть з цим допомогти? Передусім, поведінка дитини копіюється з сімейної моделі. Якщо ваші діти бачать сприятливі відносини між батьками, вони почнуть імітувати і наслідувати їм.

 

Хваліть не за вроджені таланти, а за розвинені навички і зусилля

Хваліть своїх дітей, коли вони отримують високу оцінку, виграють гру, приносять диплом і т. д. Заохочення конкретних дій спонукає до ще більшого розвитку і досягнень. Якщо ж ви просто будете говорити дитині, що він розумний і красивий, то прагнення чогось досягти може пропасти. Більше того, ситуація, коли дитина зазнає невдачі (знаючи, що він найкращий), може підкосити впевненість у собі.

 

Привчайте дітей до здорових звичок

Турбота про своє здоров’я має велике значення як для успіху дорослих, так і дітей. Слідкуйте за розпорядком дня вашої дитини, щоб вона завжди лягала вчасно спати, не їла шкідливої їжі і була як можна більше активною. А ось комп’ютерні ігри та всілякі гаджети скоротіть до мінімуму. У дитячому віці рухливий спосіб життя просто необхідний. Прищеплюйте дитині хороші звички, наприклад, влаштовуйте спільні смачні і здорові обіди, велосипедні прогулянки або походи в басейн, виїжджайте на пікніки і т. д.

 

Любіть себе і свою сім’ю

Ключовий момент, який зачіпає всі прийоми успішного виховання дитини, — це робота з собою. Якщо ви емоційно нестійкі, не любите себе, не дбаєте про себе, скільки б ви не займалися дитиною, успішним і щасливим, їй буде дуже складно. Тому, звичайно насамперед почніть з себе. Якщо є проблеми в сім’ї, прагніть вирішити їх. Якщо є труднощі з прийняттям себе, попрацюйте з психологом, приділяйте час своїм бажанням і амбіціям.

Як тільки дитина буде відчувати здорову і люблячу атмосферу в сім’ї, бачити реалізованих і щасливих батьків, вона просто «приречена» бути успішною у дорослому житті.

You cannot copy content of this page