fbpx
Здоров'я і краса

Про що говорять ваші сни

Сни – це місток, що з’єднує свідомість і підсвідомість. Картини, які сняться нам ночами, можуть багато чого розповісти про те, що нас хвилює і як ми себе почуваємо.

Ще стародавні греки вважали, що сновидіння можуть допомогти не тільки зрозуміти стан душі людини, а й стан його здоров’я. Задовго до того, як з’являються перші симптоми захворювання, наше тіло знає, що потрібно бити на сполох, і посилає сигнали підсвідомості. А воно намагається зв’язатися з нами через сновидіння.

До чого сняться сни про хвороби

Іноді людям сниться, як вони хворіють якоюсь серйозною недугою. Відразу стає страшно, що сон віщий, і вранці хочеться бігти в поліклініку здавати аналізи. Фахівці з сновидінь заспокоюють: зазвичай підсвідомість не працює настільки прямолінійно.

Рaкова пyхлина уві сні або інше невиліковне захворювання – це всього лише символ невирішених проблем. Швидше за все, мова йде про неприємну .сітуацію у вашому житті, яку ви не в силах змінити.

Наприклад, у вашому відділі з’явився новий неприємний начальник, який всіх дратує, але нічого не можна зробити, тому що він племінник генерального директора.

До чого сняться кошмари

Якщо ви проти ночі подивилися по телевізору фільм жахів, не дивуйтеся, що уві сні за вами буде ганятися Фредді Крюгер і прокинетеся ви в холодному поту. Але якщо кошмарні сни повторюються регулярно, особливо ті самі, це може бути приводом для занепокоєння. Можливо, це сигнал про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Дослідження показали, що кошмари часто сняться людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Неправильна робота серця – наприклад, аритмія – викликає перебої з подачею кисню до мозку, що і стає причиною кошмарів.

До чого сняться сни в яких занадто багато сюжетів

Зазвичай людина бачить 4-6 сновидінь протягом ночі. Але запам’ятовується, як правило, тільки один сон – той, який привидівся перед самим пробудженням або був перерваний дзвінком будильника.

Якщо ви прокидаєтеся вранці і вам згадуються відразу декілька не пов’язаних між собою сюжетів сновидінь, це означає, що ваш сон був неспокійним і ви часто прокидалися серед ночі.

Якщо немає якихось зовнішніх причин для неспокійного сну (хропе чоловік, крикливі сусіди, гучна вулиця за вікном), то, можливо, мова йде про проблеми з психічним здоров’ям. Це можуть бути депресія, неврози, тривожний розлад.

Поспостерігайте за собою протягом дня: якщо ви відчуваєте неприродну втому, пригніченість, тривогу, то саме час звернутися до «фахівця по голові» – психолога, психіатра, невролога.

До чого сняться сни в яких багато агресії і насильства

Серйозні дослідження виявили зв’язок між рівнем нaсильства в сновидіннях і такими нейродeгенеративними захворюваннями, як хвороба Альцгeймера і хвороба Пaркінсона. Подібні сни починаються іноді за десять років до появи серйозних симптомів, на кшталт втрати пам’яті або розлади поведінки.

Звичайно, не потрібно відразу впадати в паніку, але варто задуматися, дізнатися, чи бували у ваших родичів подібні захворювання, і про всяк випадок бути насторожі.

До чого сняться дивні сни

Сновидіння з серії «а потім слон в балетній пачці почав грати на саксофоні, але тут трапився ядерний вuбух, і президент попросив мене купити йому в магазині банку огірків …» можуть попереджати вас про початок якогось інфекційного захворювання.

Згідно з дослідженнями, інфекції затримують вступ людини в контакт зі сном, через що з’являються дивні, сюрреалістичні образи. Наприклад, хтось може побачити уві сні зомбі, а на наступний день прокинутися з ГРВІ або грипом.

Правила, щоб спати спокійно і душею, і тілом

Найчастіше погані сни – всього лише наслідок наших поганих звичок. Тому якщо ви хочете бачити тільки приємні мрії або взагалі спати без сновидінь, то дотримуйтесь наступних нескладних правил.

Не пийте алкогольні напої на ніч і обмежте споживання кави. Вечеряйте не пізніш як за 2-3 години до відходу до сну.

Приберіть в кімнаті, закрийте фіранки і спіть в тиші.

Не дивіться на ніч телевізор. Особливо новини і фільми, де багато насильства.

Добре провітріть кімнату, перш ніж лягти спати.

Хоча б за півгодини до відходу до сну приберіть подалі всі гаджети і вимкніть комп’ютер.

Читайте також: Жінка, яка мріє стати матір’ю, має подарувати до церкви рушник. Є і те, чого дарувати в храм не можна

Джерело.

You cannot copy content of this page