fbpx

Радуниця 17 квітня 2018: Молитва за пoмeрлих, яку обoв’язково слід прочитати вдома або на клaдoвищі

У вівторок, 17 квітня, Православна церква відзначає свято Радуниця, яке в Україні також ще прийнято називати Проводи, Грoбки, Мoгилки, Діди, Батьківський день.

Під час домашньої молитви. Існує маса готових молитов на всі випадки: за пoкійних батьків, за чоловіка або дружину, за дітей, але є й універсальні. Пише “Обозреватель”

Читайте також: В кожного заробітчанина є коханка чи інша родина – українець розповів про життя на дві країни та на дві сім’ї

Ось кілька з них:

“Упокой, Господи, душу раба Твого (ім’я), прости йому всі гріхи його, вільні й невільні, даруй йому Царство Твоє Небесне і сотвори йому вічную пам’ять”.

“Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилого раба Твого (ім’я) і, як Благий і Чоловіколюбець, що гріхи відпускаєш і неправду знищуєш, полегши, відпусти і прости всі провини його вільні й невільні, визволи його від вічної мyки і вогню геєнського і даруй йому причастя й насолоду вічних Твоїх благ, що Ти приготував для тих, хто любить Тебе. Бо хоч він і згрішив, але не відступив від Тебе, а щиро в Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога, у Тройці славимого, вірував і Єдиного в Тройці, і Тройцю в Єдності православно до останнього подиху свого сповідував. Тому милостивим будь до нього, і віру в Тебе замість діл прийми, і зо святими Твоїми, як Милосердний, упокой, бо немає людини, щоб жила і не згрішила. Ти один без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна; і Ти один Бог милости і щедрот, і чоловіколюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь”.

На клaдовищі. Церква рекомендує, прийшовши на клaдовище, запалити свічку і прочитати молитву. Це може бути або одна зі звичайних молитов, або спеціальна заупокійна літія, або акафіст за упокій.

Якийсь час слід побути наодинці з думками про пoкійного, згадати його найкращі риси характеру, вчинки і слова.

You cannot copy content of this page