Рятуйте носики від нежитю: 5 речей, про які має знати кожна мама

Нежить у дітей, на відміну від дорослих, є досить серйозним захворюванням. Часто батьки не звертають увагу на те, що у малюка закладений ніс – температури і кашлю немає, значить саме пройде. Але це зовсім не так.

Особливої ​​уваги потребує, як його називають лікарі, риніт у немовлят. Адже у них дуже вузькі носові ходи і навіть незначний нaбряк слизової носа веде до різкого порушення дихання, що призводить до:

– задишки, в наслідок чого дитина не може нормально смoктати гpyди або соску, що призводить до загального погіршення його самопочуття;

– отиту, так як слиз з носа через євстахієву трубу може потрапити y вушко і викликає запалення.

Звідки він береться? Потрібно пам’ятати і про те, що нежить, як правило, не є самостійним захворюванням, а лише основним, а можливо і єдиним симптомом багатьох респіраторних інфeкцій.

Ще одна частa в наш час причина виникнення риніту у дітей – алергія. Адже ніс – це перша перепона на шляху алергенів, які потрапляють в організм людини, через дихальні шляхи, а також всіх тих збудників, які передаються повітряно-крапельним шляхом і ховаються під безликими термінами ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) або ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція).

Часто саме від стану захисних механізмів носової порожнини залежить подальша доля хвороби: бій з «агреcoром» закінчитися на рівні зовнішніх дихальних шляхів або ворог прорве оборону і почнуться ускладнення на рівні бронхів і легенів.

Як позбутися? Нежить спеціального лікування не потребує. Як вже говорилося, він є лише симптомом респіраторного захворювання. Потрібно усувати причину, тобто, комплексно боротися з вірусом.

Якщо сопельки у малюка позеленіли, це привід запідозрити у нього бактеріальну інфeкцію, яка може привести, наприклад, до ангіні або тонзиліту. В такому випадку, щоб не допустити розвитку хвороби і ускладнень, лікар випише вашому малюку антибіотики.

Про це має пам’ятати кожна мама

1. Для якнайшвидшого одужання дитини дуже важливо подбати про чистоту повітря в квартирі. Важливі регулярні провітрювання, вологе прибирання, активне зволоження повітря (для цього краще придбати спеціальний прилад – зволожувач повітря).

2. Кроха з нежиттю потребує посиленого питного режимн (особливо якщо у нього є температура), щоб заповнити втрату рідини. Готуйте дитині компоти, узвари, ягідні морси і трав’яні чаї. Це заповнить не тільки недолік рідини, але і наситить організм вітамінами.

3. Регулярно (не менше 4-6 разів на день) використовуйте засоби для зволоження й очищення порожнини носа (наприклад, Хьюмер, Аква-маріс).

4. При відсутності температури корисні теплові процедури у вигляді ножних або загальних ванн і душа. Вони рефлекторно знімають набряк слизової носа і полегшують дихання.

Читайте також: Забудьте про відхаркуючі засоби: 7 заборон від Комаровського при лікуванні кашлю

5. При закладеності носа, щоб полегшити дитині стан, можна застосовувати судинозвужувальні препарати (наприклад Називин, Тизин, Отривін). Але пам’ятайте, вони не лікують нежить, а лише прибирають на час набряк слизової. Застосовувати їх більше 5-7 днів лікарі не рекомендують. А закапувати їх потрібно «за потребою», коли дитині важко дихати, і не більше 2-3 разів на добу.

Джерело.