fbpx
Стосунки

Стара діва або в чому причина жіночої самотності

Поняття «Стара діва», за словами психологів, це не стільки вік і відсутність  стосунків, скільки стан душі.

«Холостяк – це вічний хлопчик», – каже нам «Велика книга афоризмів» К. В. Душенко. Красиве визначення, та до того ж, практично всі одружені приятелі заздрять. Куди образливіше називають незаміжніх дівчат – «Стара діва». Саме визначення «стара», вже багато про що говорить. Прикро! Заміжні подруги шкодують, хто зловтішається, а як же, значить, нікому не сподобалася, нікому вона не потрібна, раз в дружини брати ніхто не хоче.

Стара діва, що це

Лєна, Маша, Наташа, вчителька, медсестра і стара діва. Це що, лайка, прізвисько, оцінка або ще що? Стара діва – це жінка, яка все життя залишається незайманою. Жінка, до старості живе в батьківському домі на положенні дівчинки. Так було раніше? А зараз як? На дворі XXI століття!

Вираз «Стара діва”, не випарувався і нікуди не подівся. Тільки якщо раніше цим епітетом нагороджували жінок, які не вийшли заміж і зберегли незaйманість, то в даний час «Стара діва» – це незаміжня жінка і неважливо цнoтлива чи ні. Багато заміжніх жінок, які мають дітей і недолугих чоловіків, навіть в пориві гніву заздрять їм. «Он Машка, не треба їй ні готувати, ні прати, ні на батьківські збори ходити, та чоловіка з пивнушок витягувати. Живе собі розкошуючи, вся така модна». А цій Машкі, може бути, навпаки хочеться носи дітлахам витирати, та недолугого чоловіка ревнувати.

Причини жіночої самотності

Чому все-таки жінки залишаються самотніми? Може це доля! Або це свідомий вибір? Причиною жіночої самотності найчастіше буває боязнь дуже близьких і довірчих відносин з чоловіками. Іноді вони невірно судять про сильну половину людства і несвободу шлюбу. Причини такого ставлення не треба довго шукати, вони на поверхні лежать.

Материнський егоїзм – поширена причина самотності дочки. Контролюючи кожен крок дівчинки і, занадто строго оцінюючи її поведінку, вона змушує дочку оцінювати всі вчинки за своєю шкалою цінностей. Коли і як дочкі думати про чоловіків, якщо мати постійно вимагає до себе підвищеної уваги, а всіх чоловіків гадами і сволотою називає і що від них крім підлості і зла нічого не дочекаєшся.

Відсутність батька, якщо його не було, або він пішов з сім’ї. Адже саме батько закладає в дівчинці стереотип відносин з протилежною статтю. Дівчина на підсвідомому рівні буде боятися чоловіків, точніше їх зради.

Страх бути обманутою і відданою.

Занижена самооцінка. Буває жінка настільки в собі не впевнена, і вважає, що жоден чоловік не зможе її полюбити.

У завищеній самооцінці. В молодості дівчина була занадто високої думки про себе і перебирала женихів, чекала принца на білому коні, але так і не дочекалася.

Інфантилізм теж може бути причиною. Дівчина плутає реальне життя з вигаданим. Живе своїми фантазіями, їй здається, що якщо їй посміхнувся чоловік, значить вона йому подобається і, можливо, він закоханий в неї. Кругом всі від неї без тями, а що ще треба?

У ставленні чоловіків до жінок. Чоловіків, як усім відомо, менше жінок. А в першу чергу вони вибирають красунь модельної зовнішності. Це, стаючи старше, вони внутрішню красу починають бачити і цінувати.
Багато жінок не хочуть виходити заміж, так як вважають, що чоловіки подрібніли. Жінці завжди хочеться бути захищеною, а чоловік замість того, щоб підставити своє плече, намагається спертися сам, на жіноче плече.

Буває, що дівчину згвaлтyвали, у неї на все життя залишилася ненависть до чоловіків.

У кого є шанс залишитися старою дівою? Досліджуючи причини жіночої самотності, психологи прийшли до висновку, що найчастіше старими дівами залишаються:

Кар’єристки – дівчата, які живуть за принципом: школа, інститут, кар’єра, ну, а потім і про сім’ю подумати можна. Але час безжальний, поки вони вибудовують кар’єру, як то кажуть «поїзд відходить»

Господарські скромниці. Не дурні, але занадто сором’язливі, нерішучі. Сидять вдома і чекають, коли ж, нарешті, якийсь женишок до їхнього будинку знайде і заміж покличе.

Ділові самостійні жінки, зневажають всіх чоловіків. Стають вони такими найчастіше через негативний сімейний досвід батьків. Вони на 100% впевнені, що на чоловіків не можна покластися. Вони пишаються своєю самостійністю і свободою.

Дівчата, які все життя шукають ідеального чоловіка. Вони чути не хочуть, що в природі таких чоловіків не існує.

Вічні песимістки, які ніколи і ні ким не задоволені, і собою в тому числі.

Бідолахи, яким подобається, коли їх жаліють. Батьки, подруги, товариші по службі готові завжди допомогти і підтримати, та ще й матеріально допомогти. Навіщо заміж виходити, тоді ж, все благи закінчаться.

Є тип жінок, які всього бояться. Вони спостерігають за життям інших: подруг, знайомих. Побачивши негатив, вони бояться комусь довірити своє життя, бояться помилитися, бояться болю зради, іншими словами бояться створювати сім’ю.

Щоб не залишитися старою дівою

Не хочете залишитися старою дівою? Тоді любіть чоловіків такими, якими вони є! У природі ідеальних людей немає, у кожного з нас є свої недоліки. А якщо ще й врахувати, що жіночі мізки відрізняються від чоловічих мізків. У них, у мужиків, інше ставлення до життя, і це треба враховувати.

Тільки подумайте, скільки жінок могло б позбутися статусу «Старої діви», якби не чекали принца, хто не шукає ідеального чоловіка.

Читайте також: Куди йдуть чоловіки: мій 15 років бігав туди-сюди

Озирніться довкола, може бути, ви побачите хорошого чоловіка, можливо і далекого від ідеалу, але можливо він стане для вас близьким і рідним.

Найголовніше, викинути з голови думки, що ви нікому не потрібні. Постарайтеся позбутися від комплексу старої діви. Будьте відкритою і товариською, і, як то кажуть, до вас потягнуться люди.

Вирішивши для себе, що ви готові до заміжжя, і роблячи все для цього з чистим серцем, доля не залишить вас і дасть вам шанс.

Вище голову, щоб в жодної людини, навіть в думках не виникло бажання пожаліти вас, і тим більше назвати старою дівою.

Кохати можна і в 25 років, і в 65! Кохання не підвладна віку!

Джерело.

You cannot copy content of this page