fbpx
Все про дітей

Тільки 1 з 50 дітей не втече з незнайомцем. Що робити, щоб в цю статистику не увійшла ваша дитина

Дані рекомендації складені для дітей з урахуванням того, що у дитини немає з собою мобільного телефону, за яким вона може зв’язатися з батьками або з пoліцією.

На вулиці

зупинитися

Перша справа, якщо ви загубилися – мінімізуйте пересування. Зупиніться, коли зрозуміли, що батьків або супроводжуючих дорослих немає поруч.

озирнутися

Подивіться навколо, чи не видно де батьки.

покричати

Не соромтеся голосно покликати маму чи тата, можливо, вони почують ваш голос.

підійти до поліцейського або охоронця.

Якщо ви перебуваєте в місті і поряд є співробітник поліції або охоронець сусіднього магазину, торгового центру, підійдіть і скажіть, що ви загубилися.

Важливо: Не треба йти далеко, якщо поліцейського або охоронця немає в полі зору. Якщо ви в торговому центрі на другому поверсі, а охоронець був на першому,  не спускайтеся на перший поверх.

попросіть допомоги у людини з дитиною

Якщо поруч немає поліції або охорони, наступний дорослий, до якого ви можете звернутися – людина з дитиною.

Важливо: Нікуди не йдіть з цією людиною. Якщо дорослий запропонує відвести вас додому або до мами і тата, твердо скажіть, що будете чекати маму і тата там, де загубилися. Попросіть зателефонувати їм і пояснити, де вас знайти.

У транспорті

вийти на найближчій станції

Якщо ви встигли сісти у вагон метро або електричку автобус або тролейбус, а батьків немає, виходьте на найближчій зупинці і стійте там.

Важливо: в метрополітені в центрі залу на найближчій станції підійдіть до колони SOS і зверніться по мeдичну допомогу. Також можна підійти до співробітника поліції або працівника метрополітену. Нікуди не виїжджайте з найближчої станції. Якщо батьки увійшли в вагон і поїхали, а ви не встигли, залишайтеся на тій станції, на якій були. Не треба їхати за батьками.

На дачі і в лісі

візьміть з собою і попросіть батьків взяти повністю заряджений мобільний телефон.

візьміть з собою свисток, шоколад, пляшку води.

Якщо ви заблукаєте і будете довго кликати на допомогу, у вас сяде голос. Простіше використовувати свисток, щоб дати про себе знати. Шоколад займає мало місця і швидко втамовує голод, водою можна промити рану.

Важливо: Не підходьте до природних відкритих водойм без дорослих.

залишайтеся на місці.

озирніться і покличте дорослих або свисніть в свисток.

якщо ніхто не відгукнувся, а в полі зору є стежка, можна вийти на стежку і стояти там.

Батькам

Проводьте з дітьми тренування в ігровій формі, залучайте друзів і родичів до гри «як я буду себе вести, якщо загублюся». Пояснити один раз недостатньо. Проведіть одну рольову гру, де ви попросите знайомого, якого не знає ваша дитина, спробувати його відвести. Не бійтеся показати дитині свої почуття – розкажіть, які налякані і засмучені ви були, коли побачили, що він йде з незнайомою людиною.

навчіть дитину говорити дорослому “ні”.

дитина не повинна йти без вашого попередження і без вашого дозволу навіть з друзями родини.

якщо вам зателефонували і сказали, що дитина чекає вас у найближчому магазині, станції метро, торговому центрі, попросіть його залишатися там і самі йдіть за дитиною.

придумайте пароль, який буде знати тільки ви і ваша дитина.

якщо дитина загубилася, відразу повідомляйте в поліцію. Пoліція приймає заяви про зникнення дітей і дорослих відразу після їх надходження. Період очікування три доби з моменту пропажі – в минулому.

не відпускайте дитину в ліс з літніми родичами.

якщо дитина загубилася на дачі, перевірте всі навколишні водойми, підключіть сусідів.

не забороняйте дітям сидіти в соціальних мережах, дозвольте їм мати одну сторінку, про яку ви будете знати.

дитина повинна робити контрольні дзвінки в місцях підвищеної небезпеки: «я вийшов з квартири», «я вийшов з під’їзду». Так ви проконтролюєте, що з дитиною нічого не сталося в ліфті.

Бережіть своїх дітей!

Читайте також:2/3 усіх хвороб в Україні є наслідком неправильного харчування – МОЗ

Джерело.

You cannot copy content of this page