Тобі залишилося рік – два, Хочеш нагляд за тобою на Сашка повісити? Він  молодий, йому ще жити та жити, якщо любиш – зрозумієш

– Тобі залишилося рік – два, – говорила, як цвяхи в кришку домовини забивала свекруха. – Рік у ліжку пролежиш інвaлідом. Хочеш нагляд за тобою на Сашка повісити? Він  молодий, йому ще жити та жити, любиш – зрозумієш і відпустиш, а доглянути за тобою і батьки доглянуть. Ти – то відмучилася і все, а йому потім хто ці роки поверне?

Зі Світланою  ми познайомилися в лікарняному коридорі. Разом сиділи і разом тряслися під кабінетом oнкoлога. У неї в грyдях знайшли ущільнення, а у мене остеохондроз (як виявилося) давав такі болі, в грyди і в руку, що мамолог, якого я дістала ниттям, “ну як це так, все болить, а ви нічого не бачите?”, вирішив влаштувати мені пробіжку по всіх кабінетах – можливо хтось щось знайде і зрозуміє, від чого лікувати.

Мені пощастило. УЗД та МРТ сходилися в одному – здорова! А ось Світлані – не дуже .

Читайте також: Учень великого атеїста. Мудра притча

Якщо без переказу всіх медичних подробиць, в яких не сильна, то на горизонті там замаячила біопсія, ще без точного діагнозу … і дурненька вирішила розповісти все чоловікові. Ну, вона ж думала – у неї сім’я, вона ж думала – у неї підтримка.

Через три дні, повернувшись з роботи, ще не маючи діагнозу, вона зайшла в квартиру, яку вони знімали і побачила, що речей чоловіка – немає. Ніяких. І ні записки, ні-чо-го. В обід вони розмовляли по телефону, обговорювали, що треба купити на вечерю, і все було нормально.

Світлана спробувала додзвонитися . Перший її виклик скинули, потім абонент різко став недоступний.

Світла додзвонилася свекрусі, яка пообіцяла приїхати і розповісти . І ось, приїхала .

І не говорила – сухо констатувала. “Якщо любиш, то відпустиш”. “Жити-то тобі тільки два роки” …

– Я і помиpaти-то не збиралася. – Розповідала вона потім, пізніше, через рік, або навіть трохи більше. – Ну, боялася, так, але ж зараз лікують. Думала, що, в крайньому випадку зроблять мастектомію, так і це ж не вирок .. Ну, я так думала. А мене ще й тижня не пішло, як прирекли, та пoхoвaли .

На розлучення Світлана подавала сама. І так, вона досі жива … І зараз, майже два з гаком роки – здорова.

Тому що виpoк найчастіше виноситься зовсім не в кабінеті лікаря

Джерело