fbpx

ТОП-5 ефективних правил вибору супутника життя

Розпізнати «свою» людину серед безлічі зустрічей нелегко. А зустрівши його, ще важче не пройти повз. Протилежності притягують і притягуються, особливо в молодому віці. Парадокс в тому, що відповідні люди комфортні в спілкуванні, вони зрозумілі і тому здаються нецікавими. З ними немає внутрішньої напруги, а, значить, пульс не частішає і душа не тремтить.

А ось потенційні конфліктери – зовсім інша справа. Вони викликають сплеск емоцій і здаються помітними, привабливими, загадковими. Цей ефект проходить разом з закоханістю, залишаючи після себе гіркоту невдалих відносин.

«Не зійшлися характерами» – поширена життєва ситуація. Спочатку все прекрасно: закоханість, романтика, пристрасть. Партнер бачиться цікавим, час удвох летить непомітно, і здається, що недоліків у нього просто немає. Потім все частіше виникають ситуації нерозуміння і незгоди з думкою іншого, образи, розчарування.

Щоб «зійтися характерами» на довгі роки і побудувати міцні відносини, крім кохання (це дуже важлива, але не єдина умова для побудови щастя в парі) при виборі супутника рекомендуємо дотримуватися кількох правил, які:

зміцнять кохання;

збагатять пару повагою один до одного;

наповнять спілкування розумінням і толерантністю;

закладуть фундамент довгих щасливих спільних років;

дадуть можливість діяти разом, бачити, рухатися вперед;

дозволять мати спільні цілі і не конфліктувати про шляхи їх досягнення.

Щоб розбіжності з партнером не переросли в непереборні протиріччя, будувати відносини рекомендується з тими людьми, глибинні життєві цінності яких збігаються з вашими.

Глибинні життєві цінності – це уявлення про те, яким повинен бути навколишній світ.

Мовою соціоніки це означає: вибирайте супутника життя серед представників своєї квадри. Квадра – це група людей, об’єднана спільними життєвими цілями, завданнями, цінностями. Це означає схожість в мотивах вчинків, реакціях на життєві ситуації, ставлення до труднощів і радощів. У повному розумінні «і в горі, і в радості …». Що відноситься до глибинних життєвих цінностей і які вони бувають у представників різних соціонічних квадр, ви дізнаєтеся сьогодні.

В процесі еволюції у людства сформувалися ознаки виживання, які об’єднали людей в великі групи – фізіологічні та психологічні. Всі ми ділимося на 4 великих «племені». Фізіологічно – за групами крові, психологічно – по соціонічним квадрам.

Люди з першою групою крові походять від мисливців, з другої – від землеробів, з третьої – від кочівників, з четвертої – від змішання другої і третьої груп. Для чого це було потрібно? Для виживання: склад крові кожної групи дозволяв протистояти специфічним небезпекам, пов’язаним зі способом життя. Всім відомо, що донором для конкретної людини може бути не будь-хто, а тільки той, у кого є потрібна сумісність крові – збіг. Так влаштована природа. Якщо перелити несумісну кров – людина загине.

Аналогічно і з психологічним поділом по соціонічним квадрам. Однією з причин, чому людство стало домінуючим видом живих істот на планеті, є той факт, що кожен з нас народжується з певним психологічним типом сприйняття і обробки інформації. Це як група крові – ні більше, ні менше.

У кожної квадри – своє призначення, роль і цінності. На них будується міцний фундамент міцних партнерських відносин, сім’ї, розвитку особистості, а не її деградації.

У квадрі практично відсутня можливість конфлікту. Справжнього, нерозв’язного протистояння, всередині квадри панує розуміння і прийняття один одного. За словами і вчинками не помічається нічого образливого, а відносини приємні, немає інтриг і сварок. Спілкування «заряджає» енергією, фізична і психічна втома зникають, тонус підвищується, життєві проблеми вирішуються, а психічний імунітет зміцнюється.

Квадральні цінності людини визначають його життєву мотивацію, а саме: що його приваблює, що йому подобається, в яких ситуаціях він хотів би опинитися, а яких воліє уникати. Звідси порада – вибирайте супутника життя зі своєї квадри. Розпізнавання «своїх» відбувається по звірці головних життєвих орієнтирів:

уявлення про те, яким повинен бути навколишній світ і яким він не повинен бути;

чого я хочу і чого я не хочу (саме Я, а не мама, не тато, не суспільство);

які мої бажання (справжні, щирі бажання, а не продиктовані соціумом або модою);

які ситуації для мене комфортні і бажані, а яких я уникаю;

від чого я страждаю, що мене дратує найбільше;

чим би я хотів себе наповнити (подіями, знаннями, емоціями і т.д).

Тепер розберемося з цінностями квадр і способами відрізнити «бути» від «здаватися».

Відрізнити «я є» від «я хочу здаватися» можна похвалою. Якщо є сумніви, що людина видає бажане за дійсне, почніть хвалити його за цінностями тієї квадри, до якої він себе зараховує. Якщо декларовані цінності не справжні, а здаються, то така похвала «стане поперек горла». Людина зніяковіє, адже це зовсім не те, що йому по-справжньому хочеться почути і увібрати в себе. За його реакцією буде видно, що така похвала йому «не до смаку».

Ваш партнер – представник першої (альфа) квадри, якщо його цінності: «добрий і розумний світ», гармонія, справедливість, позитив, інновації.

Дитяче, відкрите, наївне ставлення до життя. Світ «альфійця» – турботливий, безпечний, привітний, комфортний і зацікавлений його вислухати. Безумовна цінність тут – прагнення до пізнання нового, істина, справедливість і позитивні емоції. У житті це проявляється в непідробній щирій любові до новинок в світі кіно, музики, літератури. Привертає все, що є нестандартним, неординарним, незвичайним.

Люди з 1 квадри легкі на підйом і люблять подорожі по нових незвіданих місцях. У сфері інтересів людей з першої квадри відкриття, експерименти, інтелектуальні ігри, інтелектуальний гумор. Вони люблять помріяти і відкласти важливі, але нецікаві справи «на потім». Зневажливо ставляться до всього застарілого, традиції – не їхня цінність.

Привабливі чуттєві насолоди, «свято життя»: смачна їжа, гарна музика, затишок і комфорт в побуті. Їм подобається шум, сміх, запал і позитивні емоції, а ось бурхливих пристрастей, розборок і скандалів вони уникають всіма способами.

Поведінка в парі носить ніжний, зворушливий характер. Ласкаві дотики, погладжування, без натиску і агресії, в міру скромні, в міру активні, але обов’язково розкуті і відкриті.

Якщо людина демонструє цінності першої квадри, йому повинна бути приємна похвала типу: «Ти дуже добрий і хороший», «Ти робиш все правильно», «Тебе всі люблять», «Ти дуже багато знаєш». Якщо ця похвала приємна і «засвоюється» – ви не помилилися з визначенням квадри.

Ваш партнер – представник другої (бета) квадри, якщо його цінності: порядок, закон, повага, соціальний статус, захист слабких і заступництво, любов.

Тут цінують великі вчинки, подвиги і героїзм. Світ «бетанців» – величний і могутній, герої – сильні і сміливі. Навіть за похмурою повсякденністю важливо бачити «велич епохи». Великі справи, масштабні проекти, бурхливі почуття, пристрасть – це «бетанці». Концентрація максималізму. Лінь, слабкість, підлість, заздрість і безвідповідальність тут зневажають. Найважливіші слова – ідея, перемога, подолання, подвиг, досвід, справедливість. Колективісти, які вміють поступитися особистим заради загального.

Найбільш «незлагідні» типи людей сконцентровані в другій кадрі. Найкраще «бетанці» ладнають між собою, хоча з боку їх пристрасті можуть здатися фатальними. Тут люблять все емоції – від крайнього негативу до нудотного позитиву, адже сильні емоції дають поштовх до великих звершень.

Відпочинок, комфорт та інші «радощі життя» неактуальні, адже розслаблятися ніколи, час не чекає. У житті вони прагнуть здобувати науку з помилок і не робити їх повторно. Багато вимагають від себе і від інших. Поважають досвід і традиції, цінують і захищають свою територію і свої правила.

Поведінка в парі носить наступально-силовий характер: міцні обійми, пориви пристрасті, ревнощі. Це не заважає, навпаки, заводить партнерів, розпалює полум’я, народжує бурю емоцій.

Представникам другої квадри важливо чути від світу «Ти молодець!», «Оце так ідея!», «Як тобі це вдається!», «Ніколи не бачив нічого кращого!», «Так тримати!». Саме така похвала «дійде» до «бетанці.

Ваш партнер належить до третьої (гамма) квадри, якщо його цінності: дія, рух вперед, розвиток, підприємливість, користь, вигода.

Вони обожнюють змагатися і перемагати. Це люди дії, руху, конкуренції, вигоди. Використовувати свій шанс – це про їх світ, яскравий і помітний, як рекламний ролик. Тут цінують багатих і успішних, переможців в конкурентній боротьбі, що зірвали куш, обскакати конкурентів. Для людей третьої квадри бідність – це порок. Також тут не сприймають безініціативність, безхарактерність, бюрократію. Свобода, можливість жити красиво і за своїми правилами – дуже важливі. Дух самостійності, ризику, зростання, «менше філософії – більше дії» витає в третій квадри.

Поведінка в парі носить нестабільно-каскадний відтінок: «плюне-поцілує». Подарунки і зміна обстановки дуже налаштовують на потрібну хвилю. Емоції ж переливаються з крайності в крайність: від повного злиття до різкого відчуження.

Для третьої квадри похвала звучить так: «Ти зробив неможливе!», «Ти перевершив сам себе!», «Ти – найкращий!», «Ти багато чого досяг!», «Тобі немає рівних!», «Це твоя перемога!».

Ваш партнер належить до четвертої (дельта) квадри, якщо його цінності носять кланово-сімейний характер: стабільність, консерватизм, тиша і спокій, мудрість, традиції.

У пошані – практичність, безпеку, фізичний і моральний комфорт. Воліють в житті займатися тим, що приносить справжнє задоволення і жити без потрясінь. Релігійність, індивідуалізм, толерантність, гуманізм, «вічні цінності» – все це цінності четвертої квадри, представники якої дуже консервативні люди, які цінують традиції і розумність усталеного порядку.

Поведінка в парі спирається на повне взаєморозуміння і душевну чуйність. Увага до проблем партнера, глибина почуттів, щирість, довіра забезпечують фізичне тяжіння.
Четверта квадра чекає спокійних слів типу «Ти дуже багато зробив», «Твоя робота дуже якісна», «Ти мені здорово допоміг», «Спасибі за добру пораду», «Завдяки тобі я багато зрозумів».

«Альфійців» потрібно любити, «бетанці» потрібно захоплюватися, «дельтійців» потрібно хвалити; «гаммійцям» потрібно демонструвати довіру.

Дотримуючись 5 правил, ви значно підвищите свої шанси знайти комфортну пару і побудувати міцні і здорові відносини:

1. Будьте собою. Не грайте в іншу людину, не прагніть здаватися кимось, ким насправді ви не є. Пам’ятайте, що кому-небудь ми обов’язково знадобимося такими, якими ми є.

2. Приймайте і любіть себе. Якщо щось в собі не подобається – змінюються по-справжньому, удосконалюйтеся. Розвивайтеся і рухайтеся вперед.

3. Визначте, до якої соціологічної квадри ви належите і чітко сформулюйте свої глибинні, справжні психологічні цінності та цілі. Відокремте «чужі» установки, нав’язані батьками, суспільством.

4. Обговорюйте з потенційним партнером фундаментальні питання :

– життєві пріоритети;

– цілі;

– способи і методи досягнення цілей,

– ставлення до грошей,

– моральні та етичні питання,

– способи відпочинку,

– ставлення до роботи,

– сімейний уклад.
Чим більше спільних поглядів, тим краще.

5. Шукайте і вибирайте партнера зі своєї квадри : в будь-якому випадку це будуть комфортні психологічні відносини.

Читайте також: Що не можна робити ввечері: 8 несподіваних заборон від наших предків

Джерело.

You cannot copy content of this page