Традиції святкування Масляної у різних країнах світу. Цікаво знати

Масляна є підготовчим етапом до Великого посту. Триває свято цілий тиждень. Його в народі ще називають сирним тижнем або м’ясопусною седмицею. Цього року початок Масляної в Україні припадає на понеділок 24 лютого, а закінчуються святкування 1 березня – Прощеною Неділею. За матеріалами:Українські Новини

В цей період проводилися гучні гуляння, оглядини і сватання, а також готувалося, ціле море млинців та вареників.

Однак святкують Масляну не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. У Європі це свято називається Марді Гра, і часто воно переростає в гучні й веселі карнавали.

Наприклад у Шотландії на Масляну печуть “пісні коржі”. Випічку млинців шотландці вважають важливим ритуалом, в якому беруть участь усі родичі.

Читайте також:Як святкують Масляну по днях тижня: традиції свята та народні прикмети

У Польщі основним днем Масляної вважається “жирний” четвер. У цей день готують пампушки з різноманітною начинкою. В останній день за традицією скрипаль “пpoдає” незаміжніх дівчат.

В Чехії хлопці ходять по селах з вимазаними сажею обличчями (щоб їх не впізнали) і возять за собою прикрашене дерев’яне поліно “клатік”. Його хлопці можуть почепити на шию дівчині або прив’язати до ноги або до руки, а щоб його зняти − дівчина повинна відкупитися. Зазначимо, що в Україні натомість таку колоду прив’язують хлопцям.

У Франції на Масляну, як і в Україні, печуть млинці, влаштовують веселий карнавал і cпaлюють солом’яне опудало. Це свято французи називають “Жирним вівторком”.

В Англії жінки не просто печуть млинці, а й бігають наввипередки з розпеченими сковорідками з млинцями на них. Згідно легенди, в 1445 році одна домогосподарка забула про святкову службу і вискочила на вулицю прямо в фартусі, зі сковородою в руках, на якій смажилися млинці.

У Бельгії та Голландії масляничний карнавал, як правило, триває три дні. У ці дні печуть млинці з салом (шпиком), оладки і пампушки.

Читайте також:Особлива ранкова Молитва. Господи милосердний, допомагай мені протягом усього дня, підтримуй мене і бережи від усього поганого

А в Греції в ці дні вулиці і будинки прикрашають святковими вінками і гірляндами, містами проходять веселі карнавали, а у всіх крамницях продаються дерев’яні жезли, які в Греції є головним символом веселощів і Масляної.

На кухнях греків у цей час більше м’яса, ніж млинців. Для свята в цій країні вибирають саме соковите і смачне м’ясо, після наїдаючись ним досхочу. А в четвер − прощаються з м’ясом.

Цікава традиція святкування Масляної у представників Балканських країн. Холостяків неодмінно садять у свиняче корито і везуть вулицею. На дах будинку виставляють фігуру солом’яного діда.

В Ісландії ці дні відзначаються рясними бенкетами. За новою традицією замість млинців готують тістечка зі збитими вершками і поливають глазур’ю. Діти зрання будять батьків, вигукуючи назву тістечок.

Скільки разів вигукнеш − стільки тістечок і отримаєш. Ще дітвора любить із піснями пройтися вулицею, випрошуючи тістечка в булочних.

Читайте також:Готуємо смачні млинці на Масляну: 3 найкращі рецепти

У Німеччині Масляну зустрічають оладками, млинцями і домашньою ковбасою, а у святковий вівторок приступають до пончиків. Масляні карнавали в Німеччині не зовсім звичайні: так, наприклад, вирушаючи на “Ходу духів”, німці проводять зиму в образі привидів, відьом, блазнів і всіляких персонажів дитячих казок.

У Данії в ці дні влаштовуються театральні вистави, проходять концерти. А школярі дарують один одному подаруночки і листи без вказівки адреси. Якщо той, хто отримав такий лист, вгадає відправника, то на Великдень він може подарувати йому солодощі.

У Вірменії на Масляну готують багато плову і роздають його тим, хто бідний і не може дозволити собі смачну їжу.

Фото ілюстративне з відкритих джерел