fbpx

Три основні речі, які роблять всі щасливі пари для гармонійних стосунків

Кохання – це найбільший двигун нашого життя. Це неймовірна сила, яка змушує нас робити все заради коханої людини. Через нього царі і імператори стають справжніми дурнями, а все розбите і розлите знову знаходить первісні форми. Справжнє чарівництво!

Природно, що коли двоє людей сходяться разом, їм хочеться, щоб це почуття ніколи не закінчувалося, щоб все сталося як у казці: «Жили довго і щасливо і помepли в один день». На жаль життя вносить свої корективи і не завжди все виходить саме так, як хочемо ми. Є стільки причин, по яких, незважаючи на всі наші старання, любов іде, і ми розлучаємося.

У сучасному суспільстві, яке вважається століттям вибору і можливостей, любові зовсім незатишно. Складається враження, що чим більше ми думаємо, аналізуємо, тим менше у нас виходить.

Це правда, що у нас з вами – купа можливостей, але коли мова заходить про любов, то вона у нас всього-навсього одна – людина, яку любиш. І тут виникає питання, яке, мабуть, мучить не одне покоління: «Чому в одних виходить зберегти стосунки, і вони живуть щасливо, а в інших стосунки розвалюються раз за разом?»

Антрополог і тренер Хелен Фішер протягом тривалого часу вивчала цей дивовижний феномен під назвою «любов» і розповіла про результати своїх досліджень у блискучому виступі на TED-конференції. Тема її виступу: «як любов впливає на наш мозок, і що нам з цим робити».

Хелен Фішер проаналізувала тисячі закоханих, в тому числі, подружні пари, які перебували у шлюбі 25 і більше років, і дійшла до висновку, що викид допаміну, якому сприяє любов, цілком можливо підтримувати протягом дуже багатьох років, якщо докласти до цього деякі зовсім незначні зусилля. Як відзначила дослідниця, як тільки ми починаємо думати чи бачимо предмет нашої любові, рівень допаміну в мозку негайно зростає в рази.

І є три основні речі, які роблять щасливі пари, тим самим підтримуючи високий рівень допаміну і прекрасні відносини, відповідно.

Вміння співчувати

Перше – це здатність співчувати один одному і виявляти ці почуття. Ідеться про зовсім звичайні речі: обійняти, підтримати за руку, посміхнутися, коли партнеру сумно. Ви повинні бути поряд в емоційному плані, відчувати і підтримувати один одного, – це дуже важливо.

Більшість партнерів вважають відносини чимось буденним і зрозумілим, і починають бити тривогу тільки тоді, коли шлюб тріщить по швах. Ви повинні постійно відчувати емоції партнера, висловлювати йому свою підтримку і співчуття, інакше утримати на плаву корабель відносин просто не вдасться.

Контроль емоцій

Друга важлива риса щасливих подружніх пар – це вміння контролювати емоції під час стресових ситуацій. Було відзначено, що всі щасливі в шлюбі люди володіють цією майстерністю просто чудово. Не секрет, що в стресі ми втрачаємо контроль над собою, схильні до необдуманих вчинків і рішень, а все це – перший ворог щасливих відносин. В запалі можна наговорити стільки образливих слів, зробити стільки необдуманих вчинків, що виправити що-небудь потім буде дуже і дуже складно. У будь-якому випадку ми будемо шкодувати.

У будь-якому разі, які б емоції вас не переповнювали, намагайтеся знайти спосіб донести до партнера свої почуття таким чином, щоб, що називається, не вбити його наповал. Завжди можна пояснити, завжди можна розповісти і дати зрозуміти, – це дуже важливо.

Не помічати деякі недоліки і зосередиться на перевагах

Також важливо вміти не помічати деякі недоліки партнера і зосередиться на перевагах. Цим ви принесете відчутну користь вашим відносинам.

Ніхто з нас не ідеальний, так чому ж ви очікуєте бездоганності від свого партнера? Адже ви полюбили його за щось, так сфокусуйтеся на цьому, не вишукуючи «темні» плями. Погодьтеся, і у вас їх досить.

Нерідко партнери починають критикувати один одного, при цьому так захоплюються, що забувають, що полюбили один одного. У такому разі ви просто не даєте партнерові виявити його кращі якості, адже весь ваш час зайнятий конфліктами і розборками. Дуже скоро це підточить ваші стосунки, а потім – і зовсім знищить.

Читайте також: Чоловіки йдуть зовсім не через заpoслі зoни бiкiнi. Істинна причина набагато гірша

Відносини – це дати простір і свободу партнеру для того, щоб він став кращим (і хотів стати краще!) Адже ніхто з нас не ідеальний, але ми можемо разом рости, ставати кращими. Все, що від вас потрібне – це небагато підтримка, терпіння і толерантність. Погодьтеся, що це не така вже й висока плата за здорові стосунки. Ви повинні стати вірним плечем і підтримкою партнера, а не його суддею і критиком. Таких у нього вистачає.

Ми живемо в світі, де безліч можливостей і виборів. Але любов означає, що ви робите один єдиний вибір: співчувати партнеру, контролювати свої емоції, підтримувати все найкраще у вашому улюбленому.

Джерело.

You cannot copy content of this page