fbpx

Цікаві факти про брови, яких ви не знали

Навряд чи ми замислюємося, навіщо нас природа наділила бровами. Про очі, губи і навіть ніс існує досить багато інформації, а ось про брови не так багато.

Невеликі волосяні покриви над очима виконують кілька функцій: естетичну і практично-фізіологічну. Що стосується чисто фізіологічної сторони, то завдання наших брів полягає у захисту очей від попадання в них стікань крапель поту або дощу з чола чи волосся. З естетичної точки зору, брови надають виразності нашому вигляду, здатні підкреслити не тільки красу очей і обличчя, але і виразити характер.

Тому мода на наявність/відсутність брів і їх форму змінювалася з плином часу. Яке ж було ставлення в різні епохи і в різних країнах до брів та які цікаві факти для нас підготували дослідники і медики?

#1: Стародавні азіати заздрили тим, у кого є найбільш густі брови. На їх думку, той хто може заплести кіски на бровах – найщасливіша людина.

#2: В Стародавньому Єгипті — замість природних брів там малювали штучні. Натуральні збривали, а фарбою наводили розкішні брови, довжина яких сягала скронь.

#3: У XІІ столітті китайські дівчата мріяли, щоб їх брови зросталися на переніссі: тоді цих дівчат вважали наділеними божественною красою.

#4: Чоловіки в Давньому Китаї спеціально фарбували брови щоб надати обличчю войовничий вираз.

#5: В епоху ренесансу взагалі вважалося негарним присутність на обличчі брів. Їх збривали, не дозволяючи з’являтися жодному волоску.

Читайте також: Що розкаже зачіска по характер жінки

#6: У XVIII столітті світські левиці вважали непристойним з’явитися на публіці без накладних брів. Їх виготовляли зі шматочків мишачих шкурок.

#7: До малювання брови біля перенісся вдаються і сьогодні в Таджикистані. Для цього використовується косметичний олівець.

#8: У Древньому Єгипті всі члени сім’ї повинні були вищипнути брови, якщо кішка вмuрала.

#9: Фізіогноміка — наука читання характеру по обличчю. Бровам в ній відведено важливе місце нарівні з очима.

#10: Середні показники кількості волосин в одній брові варіюються в межах 200-250, але є люди, у яких їх кількість сягає тисячі.

#11: Згідно з твердженням вчених Массачусицького університету, колір, форма і «кущистість» брів є одними з важливих рис людського обличчя. Люди швидше дізнаються одна про одну за формою брів.

#12: У фізіономістів брови не піддаються меншому аналізу, ніж очі.

#13: Зростання волосків на бровах відбувається у два рази повільніше, ніж волосяного покриву на голові. При вищипуванні, новий волосок досягає колишньої довжини лише через 4 місяці.

#14: Брови є практично у всіх видів ссавців. Але у людей вони ростуть на абсолютно голій шкірі.

#15: Багато хто вважає, що за формою брів можна визначити схильності людини. Так, людям з технічним складом розуму відповідає пряма бровная лінія, а творчим і емоційним особистостям – вигнута.

#16: Людина не завжди може керувати своїми бровами — іноді вони рухаються мимоволі, видаючи приховані емоції їх власника.

#17: Влітку брови ростуть швидше, ніж в інший час року.

#18: У деяких мусульманських країнах досі дружині потрібно отримати дозвіл чоловіка на вищипування брів.

#19: Життєвий цикл кожної окремо взятої волосини в бровах становить близько 120 днів. Саме таку кількість часу потрібно для того, щоб на місці випавшого волосся з’явилося нове. Але якщо поголити брови, то може пройти не менше року, поки вони повністю відновляться.

#20: Перші щипчики для брів з’явилися понад 5000 років тому.

#21: Якщо висмикувати волоски проти лінії зростання, то нові, зростаючі з цієї цибулини, можуть завиватися.

#22: Рекорд по довжині брів поставив у 2006 році Ф. Еймс. Йому вдалося виростити до 8 сантиметрів, таким чином він увійшов у книгу Гіннеса.

#23: Ріст брів можна прискорити за допомогою засобів, що містять простагландини.

#24: Для котів брови, як і вуса, — своєрідні радари. З їх допомогою, а також завдяки особливій будові очей, тварини навіть у темряві обходять перешкоди. Це сприяло появі міфу про те, що коти бачать у темряві.

Джерело.

You cannot copy content of this page