fbpx

Ця літня жінка викликала розчулену посмішку своєю добротою. І тільки після того як її не стало відкрилась жaxливa правда…

Жила в Парижі бабуся. Її впізнавали на вулицях, віталися. Вона не була знаменитою кіноактрисою, політичним діячем «у відставці» або представником так званої «богеми». Ні. Просто бабуся, про життя якої нікому нічого не було відомо. Усміхнена, маленька, з неймовірно добрими очима кольору неба на маленькому зморшкуватому  обличчі. Завжди акуратно одягнена, в який-небудь смішний капелюшок, в незмінних стареньких класичних туфельках «від Коко».

В руках у бабусі завжди були невеликі пакетики з-під попкорну. Чим же вона була настільки відома, що з нею перехожі віталися? Вона годувала голубів. Її фігурку можна було побачити вранці на Монмартф, вдень на вулиці Рішілье, а ввечері – біля Собору інвалідів або площі Шатле. І завжди і скрізь її незмінними супутниками були голуби. Десятки і сотні. У Парижі взагалі дуже багато голубів. Від них страждають пам’ятники, їх годують туристи, дивуючись кількості цих птахів на вулицях старовинної, красивою і не дуже чистої столиці Франції.

Через певний час бабусю так і назвуть – «голубина мама». Птахи сідали їй на руки, плечі, воркували, били крилами. Вони були щиро раді своїй «мамі», летіли до неї назустріч, як ніби бажаючи обійняти своїми крилами, притиснутися до старенької, яка не забувала про них ні на один день, яка з ранку до вечора проводила свої дні в їх оточенні. Люди навіть не бачили, чи їсть вона? Слава Богу, у Франції пенсія – не рівня нашій. І старенька купувала десятками кілограмів кукурудзяне насіння, і щодня годувала своїх вихованців …

А потім з бабусею почали вітатися перехожі. «Це символ нашого міста!» – заявляли одні. «Це – друга Ейфелева Вежа!» – порівнювали бабусю з головним символом Парижа інші. Про бабусю, ім’я якої було невідомо, написали деякі газети. Вона була невеликою промінцем сонця в загазованому місті, вона викликала зворушливі посмішки на обличчях обивателів. Пару раз до бабусі підходили репортери місцевих газет, але вона не відповідала на питання, винувато посміхалася і йшла далі. Годувати своїх улюбленців. Своїх дітей”…

І ось через певний час бабуся зникла з вулиць Парижа. До її присутності на вулицях і площах настільки звикли, що її зникнення помітили дуже скоро, буквально через пару днів. Ще через кілька днів в префектуру надійшла заява від мешканців одного будинку на околиці Парижа. Вони стверджували, що їх сусідкою є та сама «знаменита» старенька. І що з квартирки, де вона живе, йде характерний запах, який може свідчити тільки про одне – її з нами більше немає. Поліцейські зламали двері в вузькому парадному з крутими сходовими прольотами. Бабуся пoмeрла уві сні.

Квартира її представляла собою дві суміжні малюсінькі кімнатки, позбавлені таких атрибутів, як телевізор, радіо і телефон. Сусіди розповіли, що до старенької ніхто ніколи не приходив в гості, що вона самотня, і єдиною її пристрастю і захопленням були голуби. Ким вона була раніше і чим займалася, не могли сказати з упевненістю навіть старожили будинку.

І тут хтось із вартових правопорядку заглянув на кухню. Маленьку, квадратну кухоньку. І свиснув. І покликав колег поглянути. Посеред кухні стояв невеличкий столик, ще один був присунений ближче до вікна. Весь простір квадратного приміщення було буквально засипано кукурудзяними зернами. Вони лежали на столах, на підлозі, в невеликій мисці з якоюсь рідиною в раковині. Деякі вже були розкладені по акуратних пакетиках. Я думаю, поліцейські ледь стримували сльози, дивлячись на це. Мила бабуся заготовлювала їжу для своїх улюбленців.

Попереджувальний напис на пляшечках свідчив, що з їх вмістом слід обходитися дуже акуратно. Бо за темним склом – cмepтeльнa oтpута. Поліцейський прочитав напис на етикетці – «Щуряча oтpyта». І перевів погляд на миску з якоюсь рідиною в раковині. Миску, доверху наповнену кукурудзяними зернами. Він підійшов до раковини. Сумнівів бути не могло – в мисці з зернами була oтрyта. І в цій cмepтeльній oтpyті старенька вимочувала їжу для своїх «дітей».

Всі, хто дізнався про cтpаaшне відкриття, були не те що вражені. Вони були розчавлені. Розчавлені жaxливим нерозумінням того, що змусило маленьку стареньку з доброю посмішкою відправити на той cвіт сотні, тисячі ні в чому не винних птахів. І дуже чітким усвідомленням того, що в кожному з нас сидить тьма. Страшна, важка, мовчазна.  Вічна, як цей світ …

Автор : Анатолій Шарій

Читайте також: Ігор пeрeспaв з подружкою Олі. Сліпий побачив би. Оля не бачила…

Джерело.

You cannot copy content of this page