fbpx

Ти знаєш, що вступаю в шлюб я, не маючи до неї почуттів. Голова паморочилася від того, що я втрачаю його назавжди

Познайомилися ми ще на вступних іспитах, з тих пір стали подругами, хоча тоді я ще не усвідомлювала, кого Господь послав мені на життєвому шляху і для чого. Веселою, життєрадісною, завжди з оптимізмом в очах була моя Подруга. Полюбили її всі, особливо за розважливість, щирість і доброту.

Хтось комусь заздрив, хтось чимось був незадоволений, хтось комусь зраджував, щоб завоювати авторитет серед викладачів, а вона своєю простотою заворожувала всіх, хто хоча б раз з нею поспілкувався. Тож не дивно, що вже протягом першого навчального півріччя вона мала величезну кількість знайомих і друзів, почалися перші зустрічі і побачення. Життя завирувало над нами, набираючи нових і нових обертів.

Нас охоплювали мрії про кар’єру, сім’ю … На випускному прощалися довго, не хотіли відбувати на свої призначення. А ми раділи, що залишаємося в одному місті, хоча і на різних роботах. Знову новий колектив, в який Подруга швидко влилася. Її там полюбили, не беручи до уваги те, що всі “тітки і дядька” були старший за неї. Подругу неможливо було застати вдома.

– Де ти ходиш?

– Так ось, попросили купити, з’ясувати, зателефонували чи можна, потрібно домовитися, необхідно терміново передати … Список завдань можна продовжувати і продовжувати. Квартира, яку їй подарували батьки, ніколи не була порожньою. Всі знаходили там притулок, коли у справах приїжджали з інших міст.

Читайте також: І тут, і зараз звільнившись від брехні, я від усієї душі, з усією щирістю кажу тобі: спасибі за розлучення

Роки йшли. Дні чергувалися радощами і скорботами, сірі будні змінювалися веселим відпочинком. Вечорами ми довго говорили “про своє, про жіноче”. Наші одногрупники вже дітей у садочки віддали, а ми … Моя Подруга вже 6-й рік зустрічалася з хлопцем, який неодноразово пропонував їй руку і серце, і її мучили якісь сумніви. Він терпляче чекав. Вони були дуже між собою схожі, ними всі милувалися і говорили, що з них вийде хороша пара, діти будуть щасливі мати таких батьків.

Насувалася велика буря, почав накрапати дощ .. .Вона переходила дорогу, щоб захопити мокру колегу під свою парасольку. Але так і не встигла … Хтось також поспішав додому. Подруга раптом опинилася на капоті авто, яке протягнуло її по асфальту кілька метрів. Призупинившись, водій відкинув тіло і поїхав далі.

Рeaнімація, білі халати, прощання з довгими косами, величезна кількість швів на обличчі та голові, гіркі сльози, молитви батьків, колег, друзів. Напевно, Подруга ще була потрібна тут, на землі … Чергування в лікарні рідшали, ми почали приходити тільки на ніч. Вдень вона вже могла залишатися сама. Лікарі дивувалися, яким чином їй вдалося вижити. Навіть жартували, що будеш великою людиною в цьому світі.

Але ось чергова опepaція, після якої пролунав страшний вирок: безпліддя. Ніби сіра пелена нависла перед очима. Про це знали тільки її мама і я. “- Як сказати йому, що я ніколи не зможу наpoдити малюка, чи погодиться він на усиновлення, чи варто взагалі нам бути разом, псувати йому життя, коли він може мати повноцінну сім’ю з іншою – мучилася вона безсонними ночами. – Господи, допоможи, дай сили, мудрість зробити правильний крок. Нехай на все буде воля Твоя Свята!

“Алло, ти ще не спиш”? – опівночі розбудив мене телефон .Через кілька хвилин ми сиділи в кімнаті, в якій нічну темряву розвіювало Лампадне світло, і знову говорили “про своє, про жіноче”.

– Ти знаєш, у мого колишнього в неділю були заручини. Вчора я поверталася з роботи, він зустрів мене на дорозі, ніби випадково проїжджаючи поруч, запропонував підвезти додому. Коли я сіла в авто, він, стиснувши мою руку, довго її не відпускав. “Тепер ти скажеш, чому ти так зробила, чому ми не можемо бути разом”? – запитав він. “Щоб ти був щасливий. Нехай у вас буде все добре, народиться багато діточок”, – сльози більше нічого не дали сказати …

“Люба, ти знаєш, я завжди буду тебе любити. Ти знаєш, що вступаю в шлюб я, не маючи до неї почуттів. Навіть сьогодні, зараз, твоє слово може змінити все наше життя. Ти ж знаєш, що я можу бути щасливим тільки поруч з тобою. Ми будемо мати діточок, ти ж знаєш як я люблю малюків. “. “Замовкни”! – вирвалося з грудей. І гірко заплакала. Він обняв її ще сильніше, заспокоюючи. Хотів почути одне-єдине слово … У відповідь було “Ні”.

Ще довго ми стояли мовчки, тримаючи один одного за руки. Він витирав моє заплакане обличчя, а я не могла більше нічого сказати, здавалося, серце ось-ось вискочить з грудей. А такі рідні очі дивилися на мене, шукаючи відповіді і пояснення. Голова паморочилася від того, що я втрачаю його назавжди

Ти впевнена, що зробила правильний крок? Може, варто було розповісти йому всю правду? – цього питання моя Подруга ніби чекала від мене.

– Я ж ніколи не зможу стати матір’ю, не подарую нікому дитину, не відчую ворушіння під своїм серцем, не впізнаю полoгових болів і радощів від нарoдження нового життя. Ти не уявляєш, як жити з думкою, що тебе ніхто ніколи не назве мамою, що не буде безсонних ночей і радості від перших кроків малюка. Ти нікого не будеш проводжати до школи і не буде у кого перевіряти уроки. Тебе ніхто ніколи не обійме і не скаже це найкраще в світі слово “мама”. Отже, я цього заслужила .

І знову Подругу не можна застати вдома. Тепер вона в храмі біля ікони Божої Матері. Кожен раз здригається від плачу малюків, який перериває молитовну тишу богослужіння. Життєвий оптимізм згас, рум’янець змінився на бліде обличчя, високі зачіски сховалися під хусточкою. Замість круїзів на море – паломницькі поїздки по святинях. А душа залишилася такою ж доброю, ні, ще добрішою. Зараз вона вдивляється в кожні дитячі очі, в людях бачить тільки хороше, і дивується, чому в світі стільки зла.

Повертаючись втомленою з роботи, як і сотні разів, вона спостерігала в автобусі за багатьма щасливими сім’ями. Батьки забирали з дитячих садків своїх малюків, а ті весело щебетали, як вони сьогодні з Ірою або Дімою зліпили з піску хатинку. Знайома зупинка біля будинку, в якому її ніхто не чекає. А ось вже і наступна, ще одна, потім дві і кінцева – дитбудинок “Малятко”. Ноги неслухняні, а може не варто переступати  поріг, а може .

Скільки дитячих очей, які вже встигли пізнати гіркоту життя, там дивилися на неї!

– Тітонько, а давайте пограємось у хованки. Ви закриваєте очі, а ми ховаємося, тоді ви нас будете шукати.- Тітонька, а мій ведмедик сьогодні не захотів спати. – Тітонько, а моїй ляльці сьогодні Владик відірвав руку. Їй було боляче і вона плакала. Ось рука, а ось лялька. Може, ви полікуєте? Дякую вам, мамо.

Мама. Сердце від цих слів здригнулося: “Чому, Господи, чому від цих крихт відмовляються, невже не вистачає у батьків любові”? Щоночі подушка не висихала від сліз, бо зараз не тільки вечора, але і вихідні моя Подруга проводила з дітьми, які, як і вона, не мають власних сімей.

– Алло. Ти спиш? Ти не хочеш приїхати до нас.

Знову, через стільки років я почула такий рідний бадьорий голос моєї Подруги. І я приїхала. Моя подруга пішла в монастир, при якому діє дитячий притулок. Її очі аж світяться від радості, з’явився рум’янець на обличчі, і за стільки років я знову побачила таку ж ласкаву і щиру посмішку. Одні називали її тітка, інші – матінка, але найбільше чулося “мама”.

Ось впала маленька Людочка і поранила собі пальчик. Вся заплакана: – Мама, у мене пальчик болить. – Нічого, доню, ми зараз його полікуємо. Подруга бере її на руки і вони пішли. – Дякую, Мама! – чується за дверима. Я легенько відкрила двері і побачила, як маленькі сирітські оченята дивляться в її дорослі, але по-дитячому життєрадісні очі, заплакані уста цілують рум’янець, пухкенькі рученьки щосили обіймають і притискають до її люблячого серця, в якому вистачає тепла і доброти для всієї малечі . Так добре бути поруч з мамою, так добре мати дітей!

Маленька Людочка ніколи не дізнається, як любити матір, яка наpoдила, а моя Подруга, ніколи не відчує, як це, любити своє наpoджене дитя. Але сьогодні вони обоє щасливі, щасливі по-своєму, тому що люблять один одного і разом, однією сім’єю йдуть до Бога. А з Богом завжди добре, затишно і надійно.

– Ти не уявляєш, яка я щаслива! Я не знаю, за що мені Господь дав таку нагороду. У мене ж гріхів повнісінько, а Боженька такий добрий-добрий до мене! – побачивши мене біля дверей через сльози прощебетала Подруга, притискаючи кучеряву сирітську головку до своїх грудей.

Повернулася я в галасливе місто, але тепер вже я плачу по ночах в подушку, плачу  від щастя, від чужого щастя, яке стало таким рідним і близьким. Дивовижні справи, Твої, Господи!

Джерело

You cannot copy content of this page