– Усі люди, як люди. У Польщу їздять. А ти все по заробітках – на буряках, – дорікала чоловікові, який не хотів возити контpaбандні цигapки і спupтне. А потім він викопав чарівний перстень

– Таке навіть не може наснитися, щоби перстень вказав мені на кохану, – досі не вірить своєму щастю 48-річний Андрій, який мешкає поблизу волинського містечка Любомль.

Доля не надто тішила Андрія. Рано одружився, дітей не було. Шлюб відверто не склався. Дружина постійно пиляла за гроші. Джерело

– Усі люди, як люди. У Польщу їздять. А ти все по заробітках – на буряках, – дорікала чоловікові, який не хотів возити контpaбандні цигapки і спupтне.

Поки був на буряках у Росії, жінка знайшла коханця. Повернувся – розлучилися.

– Через місяць знову поїхав на буряки в Краснодарський край. Там горбатився півроку, полов зілля. Якось знайшов у землі металевий предмет. Придивився – то срібний перстень. Весь позеленів від води, – пригадує заробітчанин.

Перстень мав гравіювання: кілька літер, якийсь знак чи герб. Думав, старовинний. Хотів здати на базарі або занести в ломбард. Але пропонували копійки, казали: то простий срібний перстень. Хоча й фамільний, але дешевий. То вирішив залишити в себе.

– І ось повертаюся додому. Сів у поїзд, у сусідньому плацкарті нагледів симпатичну блондинку. Випили з напарником, потягнуло знайомитися, – сміється Андрій.

Виявилося, Олена – теж заробітчанка. Їде з подругою додому на Закарпаття. Галантний кавалер пригостив дівчат. Далі – більше. Вирішив щось подарувати на згадку. Простягнув знайдений перстень. Олена побачила – і зойкнула.

– Йой, так тож мій перстень-оберіг! Де ви його знайшли? – аж підскочила дівчина.

Читайте також: – Ти думаєш, я повірю, що то моя дитина? Думаєш, я не знаю правди? – ледь ворушачи язиком, промовив хлопець. – Совалася з усіма, а тут надумала на мене спихнути, захотіла гарного життя у професорському домі? Не буде цього, не потрібні мені ні ти, ні твоя дитина!

Настав час дивуватися чоловікові. Нова знайома розповіла, що сапала буряки саме там, де Андрій, але місяцем раніше. Загубила перстень – сімейну реліквію, отриману від прабабці.

– Колись циганка мені нагадала, що цей перстень мою долю знайде. Я тільки посміялася з ворожки, а бач, наврочила, – завершила оповідь Олена.

Пророцтво циганки збулося: за півроку пара побралася. Перстень сховали в скриню, щоб не згубити свого щастя.

Автор – Роман ЖИЖАРА, фото ілюстративне, з вільниз джерел