fbpx
Без рубрики,  Життя,  Стосунки

Він не вірить, що я втомлююся. Адже я сиджу вдома з дитям цілими днями, значить байдикую

– Юля, уявляєш, чоловік в черговий раз відмовився посидіти з дитиною на вихідних, поїхав за місто допомагати батькам! – скаржиться мені по телефону одна моя подруга, яка вже другий рік сидить у декреті і не працює.

– А чому ти не поїхала з ними? – питаю я.

– Та тому що вони там вже город до посадкам почали готувати, мені доведеться або допомагати, або з дитиною знову сидіти. А у мене взагалі сил ніяких на це немає. Хочеться хоча б у вихідні розслабитися, походити спокійно по магазинах або сходити в кіно, а не в городі копатися.

– А чоловік що говорить?

– А він не вірить, що я втомлююся. Адже я сиджу вдома цілими днями, значить байдикую. Адже це він на роботі з ранку до вечора, а не я. А вдома і мультиварка є, і пральна машина, і посудомийна машина.

– А він не розуміє, що побутова техніка не вирішує всіх проблем?

– Мабуть ні

Читайте також: Символом чого є вінчальні свічки, та чому молода повинна їх зберегти

Багато людей, як і чоловік моєї подруги, реально не розуміють, як в декреті можна втомлюватися, адже не треба вставати по будильнику, їхати на роботу. Сидиш весь день вдома і телек дивишся! Краса, чи не так? Ось тільки очікування і реальність декретної відпустки дуже сильно відрізняються. Це тільки здається, що наявність побутової техніки вирішує всі проблеми. Насправді побутова техніка вирішує лише побутові проблеми, а у жінки в декреті їх набагато більше.

По-перше, з дитиною треба гуляти. А спочатку його треба зібрати. Дитина це не лялька, яку можна легко одягнути і роздягнути. Він може обурюватися і чинити oпір, і тоді збори і прогулянка перетворюються в катaстрoфу. Шопінг теж не завжди реально здійснити за дитиною. Тому що він може навідріз відмовитися йти в магазини, бо йому хочеться кататися. І вам доведеться або кататися разом з ним, або тягнути того крикуна в магазин. Але ні в тому, ні в іншому випадку ви не зробите покупки.

У дeкреті не можна просто розслабитися і лягти з маскою, почитати книжку. Тому що за дитиною потрібне око та око, щоб він не забрався на стіл, не впaв звідти, не перекинув би на себе щось. Мати маленької дитини знаходиться в стані перманентного напруження. Це нормально, так працює материнський інстинкт. Але це не означає, що постійна напруга на ній не позначається. Втома настає не тільки від фізичної праці. Стрeс теж дуже сильно вимотує, а стан постійної напруги – є стрес.

Розслабитися жінка може тільки коли дитина засинає. І тут вже хто на що здатний. Хтось теж спить, хтось кидається вимивати  квартиру, і готувати вечерю, щоб чоловік не дорікнув в неробстві, хтось просто радіє можливості подивитися фільм в повній тиші, бо з маленькою дитиною це практично неможливо.

Бути домогосподаркою і домогосподаркою з маленькою дитиною – дві великі різниці. Тому що дитина, навіть сама спокійна, може перевернути з ніг на голову будь-які плани і очікування.

Я теж думала, що буду водити дитину в дитячий клуб, а сама сидіти в батьківській кімнаті з ноутбуком, писати статті, пити каву і спостерігати на моніторі, як моя дитина займається і грає. Ага! Як же! Він не бажає відходити від мене ні на крок, і мені доводиться постійно перебувати там поруч з ним.

Так що хоч декрет і називається «відпусткою», ніяка це насправді не відпустку. Це справжнісінька робота, причому часом набагато більш відповідальна і напружена, ніж перекладання папірців в офісі.

Джерело

You cannot copy content of this page