Я любила тебе, доки моя гідність не сказала “досить”: ваші думки дають вам владу

Гідність – це особиста емоційна межа, яка працює як психологічний щит. Залежно від того, де ми встановлюємо цю межу, наші  стосунки будуть корисні для здоров’я та рівноваги.

Гідність у тісних стосунках не допускає перевірок чи поступок. Коли ми починаємо поступатися іншим, цей винятковий цінний щит починає руйнуватися. Пише moyezdorovya

Якщо ви замислитеся над цим, ви зрозумієте, що ви насправді дуже рідко міркували про цей важливий особистий аспект життя.

Ми не схильні про це думати, насамперед, тому що нас із дитинства привчали до того, що якщо ми когось любимо, то ми повинні дати їм усе, не чекаючи нічого взамін.

Читайте також: 10 заповідей для батька. Батько є прикладом, хоче він того чи ні

Іноді важко відрізнити справжню взаємність від емоційної маніпуляції. Про це важливо пам’ятати, щоб зберегти вашу гідність.

Сьогодні ми хочемо запросити вас подумати про це.

Гідність – це повага, яку ви маєте до себе

Я любила тебе, доки моя гідність не сказала “досить”. Якщо ви колись так почувалися, тоді ви пам’ятаєте про внутрішній процес, який призвів вас до усвідомлення того, що іноді любов має обмеження, і це називається гідністю.

Гідність і самооцінка

Люди допомагають розвинути нашу самооцінку протягом життя. Наше виховання, безумовно, має великий вплив, але віримо ми в це чи ні, це не визначальний чинник.

Ми всі переживаємо ситуації, які з плином часу можуть послабити внутрішній захист.

-робота, на якій порушують ваші права

-складні близькі стосунки

-нещасний випадок, втрата близької людини, зрада

Багато ситуацій можуть негативно вплинути на нашу самооцінку. Варто сказати, що іноді ми вважаємо, що ми нeвразливі.

Ми іноді віримо, що ніщо не може нас збити з пантелику й що ми можемо все зробити. Проте ми тільки віримо в це тому, що перебуваємо в зоні комфорту.

Коли зовнішні чинники змушують нас втратити зв’язок із відчуттям самоконтролю, ми втрачаємо все.

Сліпий стрімкий початок стосунків

Ми знаємо, що легко віддаємо своє сepце. Ми робимо ці сліпі стрибки віри, тому що хочемо й тому що відчуваємо, що так правильно для нас на той час. Усе це цілком зрозуміло, поки ми не зневажаємо власну гідність. Іноді в  стосунках ми не бачимо ніяких обмежень. Ми даємо все, не чекаючи нічого взамін.

Будь-які зусилля допомагають зробити стосунки щасливішими для обох партнерів.

Але одного дня ми усвідомлюємо цю глибоку порожнечу всередині нас. Не те, щоб щось одне вийшло з ладу, а геть усе спотворено. У стосунках немає гармонії, і вся енергія й зусилля спрямовані на одну людину. Поки один їсть стейк, інший намагається зібрати крихти. І ця людина – ви.

Часто варто бути сміливим і ризикувати. Однак пам’ятайте, чим ви ризикуєте: вашою самооцінкою, вашою гідністю та вашим правом бути щасливими.

У той момент, коли будь-яка з цих цінностей піддається загрозі, час прийняти рішення.

Ваші думки дають вам владу. Щоразу, коли ви опиняєтеся в емоційно складній ситуації, і вам потрібно посилити свою гідність, повторюйте ці  фрази.

Роздуми над цими словами дадуть вам змогу усвідомити деякі ідеї, які підштовхують вас до двох істотних емоцій: мужності та доблесті.

Ось вони:

Ніхто не може й не повинен казати, як мені жити чи бути щасливим.

Той, хто по-справжньому любить мене, ніколи не буде маніпулювати мною чи приховувати щось від мене.

Хороший партнер зміцнює самооцінку, а не руйнує її.

Кожен, хто любить мене, дбатиме про мене щодня.

Щоб жити разом, потрібно зрозуміти, як працювати разом як команда. Той, хто думає тільки про себе, не вміє жити з іншою людиною.

Я маю право висловлювати свої думки, говорити або не говорити про те, що мені подобається.

Відмова не є егоїстичним актом: вона захищає мою гідність.

Я заслуговую на те, щоб мене любили.

Істинна любов починається з любові до себе. Якщо все, що оточує мене, змушує мене почуватися нікчемою, це означає, що щось не так, і мені потрібно щось зробити.

Я можу взяти під контроль власну реальність. Я не маю підкорятися бажанням та забаганкам інших людей.

Я не маю догоджати іншим.

Я – красива, сильна, смілива людина, яка має таке ж право на щастя, як і будь-хто інший. Я є архітектором власного життя й бажань.

Я захищатиму людей, яких я люблю. Проте я також прошу, щоб люди, які люблять мене, поважали, захищали й цінували мене так, як я того заслуговую.

Отже, особиста гідність є дуже важливою й заслуговує на більшу увагу. Це дає нам щастя, яке потрібно відчувати всім людям щодня.