fbpx

Як допомогти дитині почути своїх батьків

Достукатися до дитини іноді дуже складно. Послух при цьому не має значення, головне – щоб дитина слухала й чула вас.

«Слухай, що тобі кажуть!», «Ти мене чуєш?», «Він мене взагалі не слухає!», «Вона розуміє тільки тоді, коли на неї кричать!» – ці та подібні до них фрази часто звучать з вуст батьків. Можна спробувати різні способи: пояснювати, карати, ігнорувати, домовлятися, просити й навіть кричати. І все це не принесе помітного результату. Думаєте, вже ніщо не допоможе впоратися з неслухняною дитиною? Пропонуємо кілька перевірених і веселих способів, які допоможуть дитині почути вас.

Слухайте свою дитину.

Саме так! Постарайтеся слухати й чути те, що намагається сказати ваша дитина. Знайдіть трохи часу, щоб вислухати, не варто її ігнорувати. Якщо ви цього не зробите, вона буде повторювати свої слова знову і знову. Почути дитину – це не тільки розчути її слова, але й проаналізувати та зрозуміти її жести, невербальні сигнали, емоції. Це допоможе вам знайти спільну мову та зблизитись один з одним.

Уникайте брехні заради спасіння.

Іноді батьки дають дитині неправдиві надії й обіцянки. Навіть якщо це робиться з метою заспокоїти дитину, брехня залишається брехнею: «Магазин був зачинений. Ми підемо туди завтра й купимо тобі гарну сукню». Будь-яка, навіть маленька й нешкідлива брехня може вплинути на дитину. Діти кмітливі й чутливі, вони можуть викрити вашу брехню та припинити слухати.

Зберігайте зв’язок з дитиною.

Під час розмови дивіться дитині в очі. Не говоріть з малюком з іншої кімнати. Перш ніж сказати щось важливе, попросіть: «Я хочу, щоб ти мене бачив і чув».

Звертайтеся до дитини на ім’я.

Якщо ви хочете, щоб вас почули, навчіться правильно звертатись до дитини. Фрази на зразок «Підійди сюди!», «Ти мене чуєш?», «Швидше сідай за уроки!» для цього не підходять. Звертайтесь до дитини на ім’я, використовуючи ласкаві слова: «Любий, підійди, будь ласка, на хвилинку».

Не робіть дитині зауважень.

Ніхто не любить, коли йому читають нотації. Ваша дитина – не виняток. Хочете щось сказати – говоріть коротко й конструктивно.

Дайте дитині можливість вибирати замість того, щоби примушувати її щось робити.

Ви хочете, щоб дитина перевдягнулася, прибрала в кімнаті або зробила уроки? Спитайте: «Ти перевдягнешся та прибереш у кімнаті до чи після того, як зробиш уроки?». Діти люблять, коли в них є свобода вибору, і ваша дитина з набагато більшою ймовірністю виконає все, що від неї вимагається.

Будьте позитивними.

Завжди є можливість використовувати позитивні слова замість негативних. Замість «Жодного футболу в кімнаті!» можна сказати: «У футбол ми можемо пограти у дворі, а вдома давай займемося чимось іншим».

Висловлюйте прохання одним словом.

Це може здатися цікавим і вам, і дитині. Спробуйте одним словом передати те, чого ви від неї хочете. Діти живуть у власному світі, повному своїх дитячих турбот. Вони можуть просто не почути звернення у звичній для вас манері. Спробуйте передати прохання одним словом. Наприклад, посміхніться й попросіть помити руки перед їжею словом «руці». У подібних випадках використовуйте інші слова: «зуби», «мило», «вода» тощо. Головне – робити це в позитивній, ігровій формі, з гумором.

Розглянуті вище прості способи допоможуть вашим дітям не тільки слухати, а і краще чути вас.

Читайте також:Коли серце не камінь. Неможливо читати без сліз

Джерело.

You cannot copy content of this page