Як можна допомогти дитині впоратися зі стpaхами?

Діти мають розуміють, що боятися – це нормально, що нічого ганебного в цих емоціях немає. Однак нездорові стрaхи треба обов’язково опрацьовувати. У матеріали ви знайдете кілька порад, як робити це правильно.

1. Проявіть розуміння. Важливо показувати дитині, що ми розуміємо її переживання і готові завжди прийти на допомогу.

2. Поділіться своїм досвідом. Розкажіть малюкові, що ви колись самі були маленькою дитиною і стикалися зі стрaхами, які в підсумку подолали і стали хоробрими.

3. Прийміть стрaх дитини. Дитина має право боятися чого завгодно, навіть якщо це не відповідає нашим дорослим очікуванням. Це можуть бути і фантазійні стрaхи.

4. Міняйте установки. Діти часто бояться вигаданих образів, які виникають у них з-за неможливості пояснити собі щось нове і незрозуміле.

5. Намалюйте стpах разом з малюком. На папері відображаються всі ті стpашні образи, які малюк часто не може усвідомити і сформулювати словами.

6. Придумуйте казки. Уявіть з дитиною ситуацію, в якій його стpах став реальністю і знайдіть способи виходу з неї.

7. Робіть іграшки. Іграшка – вірний друг, який допоможе подолати стpах темряви, лікарів або однолітків.

8. Визначте стpах в тілі дитини. Емоції живуть не тільки в нашій голові, вони завжди відгукуються певними відчуттями в тілі. Наприклад, від щастя у нас може зводити вилиці або щеміти серце. Через переживання трясуться руки.

9. Використовуйте ритуали. Одним з найбільш частих стpахів, які виникають у дітей у віці 3 років, є стpах темряви. Малюка лякає не тільки те, що він перестає бачити близьких людей і навколишнє оточення. Йому здається, що весь світ зникає!

10. Включайте правильні мультфільми. Перегляд мультиків також допоможе в боротьбі зі стpахами, адже казкові герої пробираються через темні ліси і долають різні стpашні перешкоди.

11. Дайте зрозуміти різницю реальних і нереальних стpахів. Пограйте з дитиною в гру на відмінність справжніх стpахів і фантастичних.

Читайте також: “Ні, синку, тебе не заберуть цигани. І баби Яги не існує. І люблю я тебе навіть коли ти не слухняний” – найкращі слова мудрої мами

12. Зробіть оберіг від стpаху. Оберіг потрібен для того, щоб оберігати людину від небезпеки.

Джерело.