Як навчити дітей гарно і грамотно розповідати: зупиніться на найцікавішому!

Ось кілька простих методик для розвитку у дитини вміння зв’язно розповідати, спеціально складених дитячими психологами. Багато вправ можна виконувати в будь-який зручний для вас з дитиною час – на прогулянці, під час поїздки на машині або поїзді, пише “Все для дітей”

1. Попросіть малюка намалювати історію. Наприклад, про те, як у нього з’явилася його улюблена залізниця, лялька, слон: ось крихітка з мамою за руку йде в магазин, вибирає іграшку, приносить додому, розпаковує, радіє. У процесі творчості малюк, швидше за все, почне розповідати мамі з татом про те, що зображує на папері. А батькам можна (і навіть потрібно!) ставити йому навідні запитання.

2. Використовуйте магніти, картки або наклейки із зображеними на них героями казок, предметами, тваринами. Викладіть на холодильнику розповідь про відважну морквину, яка вирушила в подорож в далекі країни. Або складіть з карток (їх нескладно вирізати зі старих пошарпаних книг або журналів) історію про колобка і Незнайку. Нехай малюк фантазує! І, звичайно, розповідає вам сюжет.

3. Читайте дитині дитячі книжки, казки, але не до кінця. Зупиніться на найцікавішому! Не розказуйте, що сталося далі з Буратіно, Білосніжкою чи козенятами – нехай малюк сам закінчить казку. Таке тренування якнайкраще розвиває образне мислення.

Читайте також:Нумерологія про дітей: дізнайся число долі своєї дитини

4. Придумайте з дитиною цілу книгу. Візьміть чистий зошит і попросіть її намалювати різних персонажів і паралельно розповідати історії, які він придумує про них. Це непросто, і за один раз “книга” не напишеться. Зате після тижня-двох (все залежить від бажання крихітки) праці можна буде похвалитися бабусі з дідусем першим томом з ілюстраціями юного художника.

Як зауважують фахівці, щоденні заняття допоможуть розвитку логічного мислення, пам’яті і творчим здібностям дитини і зроблять позитивний вплив на її успішність в школі.