Як не зіпсувати відносини з дитиною? Два кроки до примирення

Коли ми щось хочемо донести до дитини, треба пам’ятати, що емоційно забарвлена ​​інформація хоч і запам’ятовується краще, але може серйозно трaвмувати дитячу психіку. Тому важливо перед початком виховного процесу підготуватися самим і знайти правильний емоційний фон.

Буває, що під час складної ситуації або конфлікту сама мама дуже злиться. Таке обговорення ні до чого доброго не приведе. Як впоратися зі злістю?

  • Перший крок – усвідомити, що всі емоції важливі і необхідні нам, тобто дати собі право відчувати злість.
  •  Другий крок – зрозуміти, що можна або прийняти емоцію, або її відпустити.
  • Третій крок – сформувати стан «рівної води» і «сонце встає на Сході».

Для досягнення спокою треба перемкнути свої сенсорні, візуальні і аудіальні системи – відволіктися від роздратування, зробити 5-хвилинну гімнастику, послухати пісню або подивитися у вікно.

Тоді вдасться досягти стану «рівної води» – впевненості, усвідомлення себе тут і зараз, гармонійного сприйняття світу.

Потім варто згадати, що «сонце встає на Сході». Тобто прийти до розуміння, що незалежно від того, що ми робимо – сердимося, радіємо, танцюємо або плачемо, – сонце так чи інакше встає на Сході. Цю істину треба прийняти як даність і заспокоїтися.

Читайте також: 7 речей, яких діти ніколи вам не пробачать

Досягти спокою особливо важливо, коли відбувається установка кордонів. Саме в цих ситуаціях найчастіше відбуваються зриви – ми починаємо сприймати дитину як агресора, хоча вона просто вивчає світ і перевіряє встановлені нами правила.

Тому, перш ніж кричати, глибоко вдихніть і згадайте, що «сонце встає на Сході».

Тоді ви спокійно втримаєте кордон і не зіпсуєте відносини з дитиною.

Джерело.