Євген Олегович Комаровський розповів, як зробити свята з дитиною безпечними

Новорічні свята – це подарунки, карнавали, ранки, походи в гості і, зрозуміло, рясна смачна їжа. Новорічна застільна естафета може стати справжнім випробуванням для організму навіть дорослої людини, не кажучи вже про дітей, яких на Новий рік просто задаровують шоколадними цукерками і прагнуть нагодувати бутербродик з жирної і солоної ікрою, покласти на тарілочку ще ложечку олів’є або зайвий шматочок смаженого м’яска.

Доктор Євген Олегович Комаровський поділився з нами, як зробити свята з дитиною не тільки веселими, але і безпечними. Пише kolobok

Помірність у їжі – перш за все.

І перше до чого він закликає – при покупці продуктів для новорічного столу уважно дивитися на їх термін придатності.

Також Євген Олегович зазначає, що для старшого покоління нашої країни свято – це синонім слова «застілля» і просить не привчати до цього дітей, оскільки обжерливість не приносить нічого, крім шкоди для здоров’я.

Читайте також:Випадки, коли батькам варто звернути oсoбливу увагу на стан здоров’я дитини

Як все правильно організувати?

Щоб не нашкодити здоров’ю дитини – їжа на його столі повинна бути максимально простою і звичною, і вже, звичайно, не потрібно загодовують малюка і змушувати його перепробувати всі святкові страви.  Святкові десерти, без яких не обходиться жодне свято, повинні бути легкими, на основі ягід фруктів і сиру, а не здобного тіста і жирних кремів.

Коли діти на наступний день після застілля потрапляють до лікарень – винні дорослі, які вмовляли малюка з’їсти зайвий шматочок.

Ідеальне дитяче свято, на думку доктора, виглядає наступним чином: стоять столи, з яких дитина може за допомогою дорослого взяти їжу і дитині потрібно про це повідомити. Але саджати дітей за стіл, і тим більше примушувати їсти, нема чого. Дитяче свято – це не їжа, а ігри та розваги.

Також лікар зазначив, що коли людина їсть не будучи голодним, ризик виникнення кuшкових iнфeкцiй збільшується, оскільки разом з почуттям голоду в шлунку з’являється значна кількість активного шлункового соку, який успішно бореться з інфeкціями. А переїдання призводить до гнильних процесів, перевантаження шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози.

На наступний день після застілля

Не секрет, що змушувати дітей їсти не можна, потрібно орієнтуватися на їх апетит. Не можна привчати дитину до того, щоб він їв за розкладом, а не орієнтувався на своє почуття голоду. Також лікар зазначає, що неправильні харчові звички формує вимога доїдати все, що є в тарілці. Краще покласти дитині трохи їжі і якщо він не наїсться, то попросить добавку.

Особливо актуально це правило на наступний день після застілля. Якщо малюк з ранку відмовляється від сніданку і каже, що не голодний,  не змушуйте його їсти, зазначає Євген Олегович.

Їжа для дитини повинна бути свіжоприготованою.