Зефір дуже смачний, набагато смачніший ніж магазинний

Дуже м’ягкий та смачний!

Для пюре:

250 гр пюре

150 гр цукру

1 білок

Для сиропу:

400 гр цукру

150 гр води

8-9 грам агар-агар

Для зефіру можна брати будь-які фрукти та ягоди. Нам потрібне густе пюре. Я беру 150 гр яблучного пюре і 100 гр будь-якого іншого (полуниця, малина, банан, смородина тощо) все що є. Смородину, малину, банан тощо збиваємо блендером і уварюємо до густини, потім протираємо через ситечко. Яблука навпіл, видаляємо серединку з насінням і запікаємо в духовці при 200 приблизно 25-30 хвилин. Далі збиваємо блендером. Протираємо через ситечко.

Пюре охолоджуємо. У холодне пюре насипаємо цукор 150 г і збиваємо білок. Не можна щоб потрапив жовток! Відкладаємо убік.

У воду насипаємо агар-агар і розмішуємо, щоб не залишились грудочки. Даємо постояти хвилин 10. За цей час беремо 400 г цукру. Ставимо воду з агаром на плиту, помішуємо. Як тільки закипить, всипаємо цукор. Помішуючи окропом на повільному режимі. Одночасно починаємо збивати пюре. Хвилини 2 збиваємо на малих оборотах до об’єднання маси. Потім на максимальній швидкості.

Пюре має збитися у дуже густу піну. Якщо перевернути чашу із збитим пюре, воно не тече! Поки збивається пюре, сироп варимо до 108-110*. Якщо ви не можете вимірювати температуру киплячого сиропа, то варите його так, щоб сироп з ложки стікав безперервною ниткою, як рідкий мед. Сироп вариться приблизно 10 хвилин.

Отже, сироп готовий. Починаємо його виливати у пюре. Міксер не вимикаємо! Сироп треба лити тонкою цівкою так, щоб він не потрапляв на стінки чаші і вінчики.Як тільки виллємо сироп у пюре, маса дуже гаряча, продовжуємо збивати доки температура маси не буде приблизно 40*

Вимикаємо міксер. Перекладаємо масу в кондитерський мішок і відсадимо на пергаментний папір або силіконовий килимок. Даємо стабілізуватися йому годин 10-12, краще на ніч.